شاید یکی از مهارت هایی که خیلی ها دوست دارند داشته باشند آشپزی است، وقت همه منتظر هستند که شما دعوتشون کنید و یک غذای خوشمزه براشون درست کنید.

برسی روش های آموزش آشپزی

شاید یکی از مهارت هایی که خیلی ها دوست دارند داشته باشند آشپزی است، وقت همه منتظر هستند که شما دعوتشون کنید و یک غذای خوشمزه براشون درست کنید. تاحالا شده که دوست داشته باشید که فوت و فن های آشپزی را یادبگیرید؟ دوست دارید که به صورت گام به گام غذاهای ایرانی و بین المللی را یادبگیرید؟ ما در این مقاله به صورت کامل و گام به گام به شما روش های یادگیری آشپزی را با شما بررسی می کنیم.

کتاب های آشپزی پرطرفدار

کتاب های آشپزی از گذشته یکی از مهم ترین روش های یادگیری آشپزی در ایران هست. کتاب های معروفی در زمینه آشپزی هستند مثل: کتاب هنر آشپزی رزا منتظمی یکی از معروف ترین و پر فروش ترین کتاب های آشپزی در ایران است. این کتاب که ۱۷۲۵ صفحه است توسط رزا منتظمی نوشته شده است.

 

اگر شما دوست دارید که از طریق کتاب آشپزی را یادبگیرید پیشنهاد ما کتاب هنرآشپزی است.

یکی دیگه از پیشنهادهای ما سانازسانیا است. سانازسانیا علاوه بر این که مجلات بسیار خوبی دارد کتاب های متنوعی نیز داراست.

تعدادی از مجلات و کتاب های آشپزی سانازسانیا:

 • شیرینی
 • دایره المعارف دو جلدی آشپزی ایرانی نفیس
 • نکته و تکنیک
 • کتو
 • آشپزی ملل
 • نان
 • اقتصادی آشپزی ایرانی
 • دسر
 • سالاد
 • مزه های مهمانی
 • پاستا و پیتزا و غذاهای خمیری

حتما پیشنهاد می کنم که اگر علاقمند به حوزه آشپزی هستید مجلات سانازسانی را دانبال کنید.

کتاب مستطاب آشپزی ازسیرتاپیاز نیز یکی دیگه از کتاب های پرطرفدار و پرفروش آشپزی است. این کتاب که بیش از ۱۹۶۵ صفحه دارد توسط نجف دریابندری گردآوری شده است.

یوتیوب

بی شک بهترین منبع یادگیری مهارت و آموزش آشپزی یوتیوب است. اگر تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید با بزرگ ترین آشپزهای دنیا می توانید آشپزی را تجربه کنید. کافی است به فارسی و انگلیسی هر غذا که تمایل دارید را سرچ کنید و با دریایی از اطلاعات و آموزش مواجه بشید.

سایت های آشپزی

یکی از محبوب سایت های آشپزی در دنیا allrecipes است شما می توانید به راحتی وارد سایت بشوید. در این سایت که به زبان انگلیسی است یکی از کامل ترین دیتابیس های آموزش آشپزی را در دنیا دارد. علاوه بر این که به صورت متنی تعداد زیادی رسپی های آموزش هست فیلم های آموزشی نیز در این سایت وجود دارد که می توانید از این سایت اضافه کنید.

یکی دیگه سایت های آموزش آشپزی  upcook است این سایت یکی از جامع ترین سایت های آموزش آشپزی به زبان فارسی است دیتابیس کامل از آموزش گام به گام آشپزی و نکات و تکنیک های که غذای شما را فوق العاده می کند.

دو سایت معرفی شده می تواند تمامی نیاز های شما را در زمینه آشپزی برطرف می کند.

اینستاگرام

در اینستاگرام صفحات زیادی وجود دارند که می تواند به شما کمک کنند که مهارت های آشپزی خود را تقویت کنید. در این مطلب سعی می کنیم چند صفحه فارسی و انگلیسی را به شما پیشنهاد می کنیم.

Skyemcalpine یکی از معروف ترین صفحات آشپزی در دنیا هست با بیش از ۲۱۶ هزار دنبال کننده. علاوه بر این که انواع غذاها را یادبگیرید می توانید کیک های خوشمزه را هم در این صفحه یادبگیرید.

صفحه banooye_khone یکی از پیج هایی هست که بیشتری دنبال کننده را در اینستاگرام دارد. با بیش از ۳٫۷ میلیون دنبال کننده. این صفحه با بیش از ۷ هزار صفحه تعداد زیادی از دستورات غذایی را پوشش داده است. اگر دوست دارید که غذاهای اصیل ایرانی را یادبگیرید حتما این صفحه را دنبال کنید.

صفحه masoumehrasouli که با اسم آشپزی های معصومه در اینستاگرام می توانید دنبال کنید با بیش از ۲ هزار پست آشپزی یکی دیگر از صفحه های مناسب هست که می توانید در اینستاگرام دنبال کنید.

نکاتی که در یادگیری آشپزی باید توجه کنید.

پشتکار داشته باشید:

آشپزی نیاز به پشتکار دارد شما نباید خیلی ساده دلسرد بشودی ممکن است چندین بار یک غذا خوب نشود اما با تمرین و تکرار می توانید به یک طعم فوق العاده برسید.

خلاقیت داشته باشید:

آشپزی یک هنر است و شما نیاز به خلاقیت دارید سعی کنید با خلاقیت خودتون مواد اولیه غذا را جایگزین کنید و طعم جدیدی که به وجود می آید را بچشید.

دقت داشته باشید:

اگر دوست دارید که غذاهای اصیل درست کنید حتما مقدار مواد اولیه را با دقت زیادی اضافه کنید.

از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنید:

هرچقدر که شما توانایی داشته باشید بدون مواد اولیه با کیفیت نمی توانید به طعم و مزه فوق العاده ای برسید. سعی کنید که از تازه ترین و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده کنید.

در این مطلب سعی کردیم به صورت کامل به برسی روش های یادگیری آشپزی بپردازید.