اختلالات شنوایی از جمله کم شنوایی یکی از مشکلاتی است که در جامعه امروزی افراد زیادی را درگیر خود کرده است. کم شنوایی در هر سنی می‌تواند رخ دهد، اما آمار آن در سنین بزرگسالی بسیار بیشتر است.

آشنایی با برترین مرکز شنوایی سنجی در تهران

 

اختلالات شنوایی از جمله کم شنوایی یکی از مشکلاتی است که در جامعه امروزی افراد زیادی را درگیر خود کرده است. کم شنوایی در هر سنی می‌تواند رخ دهد، اما آمار آن در سنین بزرگسالی بسیار بیشتر است. علت آن هم آسیب هایی است که حضور در محیط های فیزیکی مختلف برای فرد ایجاد میکند. اگر کم شنوایی در سنین کودکی رخ بدهد، اختلالات مادرزادی و رشدی می‌تواند علت آن باشد.

در صورتی که یک احساس ذهنی کم شنوایی در شما به وجود آمده باشد یا اینکه اطرافیان شما از کاهش ارتباط دستگاه مکالمه با شما شکایت داشته باشند، توصیه می شود که به مرکز شنوایی سنجی در تهران مراجعه نمایید. در این مقاله قصد داریم شمارا با خدماتی که در بهترین مراکز شنوایی سنجی در سطح شهر تهران انجام می گیرد، آشنا کنیم.

علائمی که نشان می دهد نیاز به مراجعه به مرکز شنوایی سنجی در تهران دارید.

شنوایی شناسی فقط در مورد نصب سمعک یا انجام تست های شنوایی نیست. و چند دلیل دیگر وجود دارد که ممکن است نیاز به مراجعه به شنوایی شناس داشته باشید. شنوایی شناسان متخصصانی هستند که در مشکلات گوش تخصص دارند. این بدان معناست که اگر اصلاً مشکلی دارید، آنها افرادی هستند که به احتمال زیاد می توانند کمک کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، چهار علامت رایج وجود دارد که در صورت وجود آنها باید به مرکز شنوایی سنجی در تهران مراجعه کنید.

احساس درد ناحیه گوش.

درد گوش قطعا یکی از بدترین احساسات است و می تواند تعادل شما را از بین ببرد و همچنین باعث استرس شود. شایع ترین دلیل گوش درد، فشردگی پردذه صماخ است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که شما پرده صماخ شما حالت سختی دارد که به پرده گوش فشار می آورد. این وضعیت خوشایند نیست، اما به متخصص شنوایی سنجی در تهران که می تواند پرده صماخ را خارج کند، کمک می کند. فشردگی پرده صماخ گوش می‌تواند به دلیل آلودگی بیش از حد پرده صماخ در گوش‌ها باشد، اما ممکن است به دلیل تمیز کردن بیش از حد گوش با استفاده از گوش پاک کن نیز ایجاد شود.

 

گوش هایتان سوت می کشد.

اگر گوش‌هایتان بعد از یک گردش شبانه سوت می کشد، این مورد کاملاً طبیعی است و به مرور زمان برطرف می‌شود، اما اگر برای مدت طولانی صدای سوت را تجربه کردید، وقت آن است که به یک متخصص شنوایی سنجی در تهران مراجعه کنید. این امر می تواند نشانه ای از، از دست دادن شنوایی یا وزوز گوش باشد. علت هر چه باشد، شنوایی‌شناس شما می‌تواند با نصب سمعک‌های تخصصی یا روش های دیگری برای از بین بردن صدای سوت کمک کند.

 

صداهای محیط به خوبی یا به طور کامل شنیده نمی شود.

از دست دادن شنوایی ممکن است در نتیجه صدای بلند یا ضربه به گوش باشد، همچنین ممکن است یک فرآیند طولانی باشد که اوایل شروع، به سختی متوجه آن می شوید. در هر صورت، به محض اینکه متوجه مشکلی شدید، باید به دنبال درمان از یک متخصص شنوایی شناس باشید که قادر به ارزیابی وضعیت و پیشنهاد یک برنامه درمانی مناسب باشد. بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که با افزایش سن، شنوایی خود را از دست می دهند، اما چند نشانه وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید:

  • صدای تلویزیون را مدام بلند می کنید.
  • در حین مکالمه صدا را به خوبی نمی شنوید.
  • باید از افراد بخواهید حرف هایشان را مدام تکرار کنند.

 

تعادل خود را از دست می دهید.

گوش های شما فقط وظیفه شنوایی را ندارند، بلکه مسئول تعادل شما نیز هستند. اگر متوجه شدید که هنگام حرکت تعادل لازم را ندارید، ممکن است گوش داخلی دچار عفونت شده و نیاز به درمان داشته باشید. معمولاً به این حالت سرگیجه می گویند. متخصص شنوایی سنجی در تهران می تواند وضعیت شما را تشخیص دهد و یک برنامه درمانی پیشنهاد دهد.

 

آشنایی با خدمات برترین مرکز شنوایی سنجی در تهران.

با توجه به توضیحات ارائه شده در قسمت قبل، اگر احتیاج به مراجعه به مرکز شنوایی سنجی در تهران پیدا کردید، پیشنهاد می کنیم به یکی از شعب مراکز شنوایی سنجی شنوا طب در سطح شهر تهران مراجعه نمایید. در ادامه به خدمات انجام شده در این مراکز شنوایی سنجی در تهران می پردازیم.

 

 

شنوایی سنجی کودکان و نوزادان.

متخصصان مرکز شنوا طب، تمامی آزمایش های مربوط به شنوایی سنجی کودکان و نوزادان را در این مرکز انجام می دهند. غربالگری های شنوایی بایستی در دوره های مختلف سنین نوزادی تا کودکی صورت بگیرد. در تعیین ارزیابی شنوایی در مرکز شنوا طب، تاریخچه سلامتی معاینه اولیه اخذ می گردد مناطق دوره سنی فرزند شما تستهای زیر انجام می گردد.

تست های شنوایی برای نوزاد تازه متولد شده شامل دو تست ABR یا پاسخ شنوایی مغز و تست انتشار صوتی برانگیخته یا OAE است. اگر مشکل شنوایی نوزاد شما به کمک این دو تا مشخص شود، بایستی تست های بیشتری تا قبل از سه ماهگی گرفته شود. در این صورت می توان قبل از شش ماهگی، دوره درمان را شروع نموده و از بروز مشکلات گفتاری و زبانی در آینده پیشگیری نماییم.

تست شنوایی برای کودک نوپا شامل تست شنوایی سنجی پخش آزمایشی است که در آن صداهای مختلف با بلندی های متفاوت توسط یک هدفون به گوش کودک فرستاده می شود. برای کودکان با سنین بزرگتر، آزمایشاتی که در بزرگترین مرکز شنوایی سنجی در تهران انجام می گیرد شامل شنوایی سنجی تن خالص و تمپانومتری است.

 

تجویز سمعک در تهران.

در صورتی که به تشخیص متخصص شنوایی سنج نیاز به تجویز سمعک در تهران وجود داشته باشد، این کار در مراکز شنوا طب به راحتی انجام می گیرد و دیگر نیازی به مراجعه به سایر مراکز ندارید. متخصصین ما در مرکز شنوا طب با توجه به سطح نیاز و میزان کم شنوایی شما و همچنین عادات زندگی و سلایق شما بهترین مدل از سمعک را تجویز خواهند کرد.

 

مرکز خرید سمعک در تهران.

پس از اینکه تجویز سمعک و انجام تست شنوایی در شنوا طب انجام گرفت، شما میتوانید خرید خود را از یکی از ۳ زیر مجموعه شنوا طب انجام دهید. در مرکز ما جدیدترین مدلهای روز سمعک برند دنیا به همراه خدمات پس از فروش عرضه می گردند.

 

 

تنظیم سمعک در تهران.

زمانی که شما یک سمعک جدید خریداری میکنید، به همان حالتی که از مرکز خرید سمعک در تهران خریداری نموده اید، قابل استفاده نیست. این سمعک نیاز به تنظیم سمعک در تهران وجود دارد. برای تنظیم سمعک در تهران لازم نیست که به جای دیگری بروید. شما می توانید در همان موسسه ای که سمعک برای شما تجویز گردید و در همان محل آن را خریداری کردید، تنظیم سمعک نیز برای شما انجام خواهد گرفت.

آدرس شعب شنوا طب در سطح تهران در پایین همین صفحه موجود است. در صورت داشتن هرگونه سوال در حوزه شنوایی سنجی و خرید و تنظیم سمعک میتوانید با ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر یا مراجعه حضوری به یکی از شعب، به پاسخ پرسش های خود دست یابید.

آدرس های شنوا طب :

  • شعبه درمانگاه هویزه : پایین تر از میدان خراسان ،۱۷ شهریور جنوبی ، درمانگاه خیریه شهید رضایی (هویزه)
  • شعبه کلینیک ساج : سعادت آباد، شمال چهارراه سرو، بلوار پاکنژاد، تقاطع یادگار امام، پلاک ۱

راه های ارتباطی :

  • تلفن همراه : ۰۹۱۹۸۳۵۹۶۹۲
  • تلفن همراه : ۰۹۱۹۴۶۴۸۸۱۲