آیت الله مکارم شیرازی در دیدار معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند. در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.
به گزارش پایگاه خبری مردمی ها ،آیت الله مکارم شیرازی در دیدار مخبر با اشاره به تلاش دولت در حل مشکلات کشور اظهار داشت: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد. با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.
به گزارش دفتر این مرجع تقلید شیعیان، وی با اشاره به اینکه برخی از تجار و کسبه از بالارفتن قیمت ارز سوء استفاده می‌کنند، افزود: باید دولت نظارت کاملی بر بازار داشته باشد، به محض افزایش نرخ دلار، برخی از کسبه با اینکه اجناس را به نرخ ارز پایین تهیه کردند، ولی به قیمت روز محاسبه کرده و می‌فروشند که واقعاً بی‌انصافی است.
آیت الله مکارم شیرازی دریافت سود توسط نظام بانکی کشور و ورود گسترده‌ی کالا به صورت قاچاق را از دیگر مشکلات سیستم اقتصادی دانسته که باید دولت نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث موجود در کشور اشاره کرده و افزود: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: در طرف مقابل برخی توطئه‌گران یا افراد فریب‌خورده نیز اقدام به آتش‌زدن و تخریب و ریختن خون بی‌گناهان می‌کنند که باید با جدیت با آن مقابله شود، البته باید برای انتقادها گوش شنوا داشت و موقعیت مناسبی برای اظهار صحیح آن فراهم کرد.
آیت الله مکارم شیرازی در مسأله‌ی حجاب نیز اظهار داشت: باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار.
وی در پایان این دیدار خبررسانی سریع و به موقع را از اولویت‌های مهم دولت برشمرده و خواستار تقویت آن شد.
در ابتدای این دیدار مخبر گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.