اگر قصد سفر به کشور فرانسه برای هر منظوری را دارید، باید قبل از سفر خود ویزای فرانسه را دریافت کنیذ.

چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

اگر قصد سفر به کشور فرانسه برای هر منظوری را دارید، باید قبل از سفر خود ویزای فرانسه را دریافت کنیذ. اخذ ویزا نیاز به وقت سفارت فرانسه دارد. یعنی باید در یک زمان مشخص به سفارت این کشور مراجعه کرده و برای ویزا مصاحبه‎ ای را انجام دهید. حال وقت سفارت فرانسه را چگونه می توان دریافت کرد؟ در این مقاله با یوروپ تورز همراه باشید تا آموزش گرفتن وقت را برای شما بیان کنیم.

وقت سفارت فرانسه چطور دریافت می شود؟

   برای اینکه بخواهید وقت سفارت فرانسه را دریافت کنید باید ابتدا نکات مهمی را بدانید. اولین نکته این است از تاریخ ۱۰ مرداد سال ۱۴۰۱ محدودیت های کرونایی به این کشور برطرف شده و نیاز به کارت واکسن یا تست پی سی آر ندانید. فرانسه کشوری در غرب اروپا و یکی از مناطق مهاجرپذیر و توریستی است که سالانه تعداد بسیاری از سراسر دنیا وارد این کشور می شوند.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه و مسافرت به این کشور در قدیم نیاز بود که به سفارت مراجعه کنید و پس از گذراندن وقت و هزینه بلاخره موفق به دریافت وقت شوید. اما امروزه با استفاده از اینترنت می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. برای اینکه بتوانید وقت سفارت فرانسه دریافت کنید ابتدا باید نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کنید.

 

برای این کار باید به سایت FRANCE-VISAS مراجعه کنید و نوع ویزا را برای خود انتخاب کنید. پس از اینکه ویزا مشخص شد باید وارد قسمت start your visa application شوید و یک حساب کاربری برای خود بسازید. بعد از اینکه حساب کاربری ساخته شد باید وارد سایت VFS Global شده و تعیین وقت را برای خود انجام دهید.‌ این فرآیند اینترنتی به شما این امکان را خواهد داد تا به راحتی وقت سفارت خود را دریافت کنید. با این حال اگر در این زمینه مشکل دارید می‌ توانید از افراد متخصص در این زمینه بخواهید تا وقت را برای شما دریافت کنند.

 

مدارک لازم برای وقت سفارت کشور فرانسه

بعد از اینکه وقت سفارت فرانسه خود را دریافت کردید و قصد مراجعه به سفارت‌ برای دریافت ویزای خود را داشتید نیاز است تا مدارکی را همراه خود ببرید تا هنگام مصاحبه برای ویزای خود آن ها را تحویل افسر سفارت دهید. ویزایی که کشور فرانسه ارائه می دهد شینگن است. یعنی شما توسط آن می توانید به همه کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید. البته این ویزا یکی از سخت ترین ویزاهای شینگن برای دریافت است. در اینجا این مدارک را برای شما شرح می‌دهیم.

 • دو قطعه عکس مناسب ویزا که جدید باشند و پس زمینه آن ها سفید یا خاکستری بوده‌ و ابعاد آن ۳۵ در ۴۰ میلی متر باشد.
 • پرینت از درخواست آنلاین ویزا
 • پاسپورت معتبر به همراه صفحه خالی برای چسباندن ویزا به آن
 • کپی ویزاهای گذشته و پاسپورت های منقضی شده
 • بیمه مسافرتی که برای منطقه شینگن است و حتما باید برای سفر به فرانسه دریافت شود.
 • برنامه سفر به فرانسه که نشان می دهد هدف شما از سفر به فرانسه چیست
 • رزرو بلیط و هتل
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی تولد فرزندان
 • قراردا‌د کاری در صورت وجود
 • گواهی ثبت شرکت
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان

هم چنین اگر برای سفر شما نیاز به تمکن مالی است باید گردش حساب خود را به سفارت ارائه دهید که باید شامل تراکنش ها هم باشد. دانشجویان نیاز به ارائه مدارکی مانند ترجمه مدارک تحصیلی، نامه اپلای دانشگاه و نامه تمکن مالی هستند. از این رو نیاز است تا مدارک برای هر گروه به صورت جدا چک شده و آماده شود.

چقدر زمان می برد تا وقت سفارت کشور فرانسه خود را دریافت کنیم؟

بعد از اینکه در سایت برای وقت سفارت فرانسه ثبت نام کردیم و اطلاعات در آن وارد شد، مدت زمانی طول می‌ کشد تا جواب و تاریخ حضور ما در سفارت اعلام شود.‌ اگر ویزای شما از نوع بلند مدت باشد، زمان بیشتری طول می کشد تا وقت را دریافت کنید و ممکن است ۱۵ تا ۲۰ روز یا حتی ۲ ماه زمان ببرد.

اما ویزاهای کوتاه مدت معمولا ۵ روز تا یک ماه زمان برای دریافت ایمیل می برند. البته برای افرادی که نیاز به وقت فوری دارند، موسسات مهاجرتی که در این زمینه آگاه باشند می‌ توانند وقت فوری را برای شما دریافت کنند‌. البته معمولا وقت فوری سفارت فرانسه برای افرادی که نیاز پزشکی و مبرم دارند داده خواهد شد.

بنابراین ممکن است شما به عنوان یک فرد عادی نتوانید وقت فوری را دریافت کنید. اگر شما دانشجو باشید باید به همراه مدارکی که به سفارت ارائه می دهید نامه اپلای دانشگاه را هم قرار دهید. سعی کنید ابتدا وقت سفارت خود را دریافت کنید و سپس برای اپلای اقدام کنید. زیرا ممکن است به علت بلند مدت بودن ویزا زمان زیادی برای انتطار وجود داشته باشد. این موضوع باعث از بین رفتن مدت زمان اپلای شما در دانشگاه خواهد شد. بنابراین سعی کنید وقت را به درستی برای خود تنظیم کنید.

 

آیا برای وقت سفارت کشور فرانسه نیاز به پرداخت هزینه داریم؟

برای دریافت وقت سفارت فرانسه عده ای تصور می کنند که نیاز است تا هزینه ای را پرداخت کنند. با این حال همان طور که در بالا مشاهده کردید نیاز نیست موقع ثبت نام در سایت هزینه ای پرداخت شود. با این حال اگر قصد مراجعه به سفارت را دارید نیاز است تا هزینه ای را پرداخت کنید.

برای این کار باید هزینه ها را به صورت اینترنتی پرداخت کنید یا اینکه به صورت حضوری و فقط با یورو پرداخت را انجام دهید. سپس فیش پرداخت را به همراه دیگر مدارک به سفارت ارائه دهید. برای اینکه از میزان دقیق این هزینه خبر داشته باشید باید از افرادی مانند موسسات مهاجرتی میزان هزینه را سوال کنید.

ممکن است در سال های مختلف این مقدار تغییر کند. اما معمولا در سال های مختلف ثابت است. در نظر داشته باشید که حتما فیش پرداخت را در میان مدارک خود بگنجانید. زیرا سفارت به این موضوع بسیار اهمیت می دهد و ممکن است برای هزینه از شما ایراد بگیرد.

سخن پایانی

وقت سفارت فرانسه یکی از مهم ترین مواردی است که باید قبل از سفر و مهاجرت به آن را دریافت کنیم. این وقت به صورت اینترنتی گرفته می شود. بنابراین باید تمامی مراحل را انجام داده و با باز کردن اکانت در سایت مورد نظر وقت سفارت خود را دریافت کنید. بعد از اینکه به سفارت فراخوانده شدید نیاز است تا مدارکی را برای دریافت ویزا ارائه دهید. هم چنین هزینه های مربوطه نیز باید پرداخت شود.