رنگ هایی که نگهداری از آنها آسان است معمولاً بیشترین ماندگاری را دارند و جذابیت بیرونی خودرو را حفظ می کنند.

بهترین رنگ‌های خودرو برای طولانی‌مدت

ساده ترین و سخت ترین رنگ ماشین برای نگهداری

رنگ هایی که نگهداری از آنها آسان است معمولاً بیشترین ماندگاری را دارند و جذابیت بیرونی خودرو را حفظ می کنند. بر اساس سهولت نگهداری، می توانید انتخاب کنید که از کدام رنگ خودرو اجتناب کنید. با مشاوره با کارشناسان نمایشگاه ماشین کاروکیا خرید و فروش رضایت بخشی را تجربه نمایید.

 

حفظ رنگ ماشین آسان است

 1. خاکستری: این یکی از ساده ترین رنگ های خودرو برای تمیز کردن است. علاوه بر این، گرد و غبار و کثیفی را به راحتی روی سطح پنهان می کند و باعث می شود یک ماشین خاکستری برای مدت طولانی تمیزتر به نظر برسد.
 2. سفید: اگرچه رنگ سفید به همان سرعت قرمز یا سیاه محو می‌شود، اما هیچ رنگدانه‌ای ندارد که در دراز مدت آن را روشن‌تر نگه می‌دارد. در حالی که لکه های پاشیده شده و گل و لای را می توان به راحتی روی یک ماشین سفید مشاهده کرد، یک شستشوی ساده جذابیت براق را نشان می دهد. بنابراین، یک وسیله نقلیه سفید برای چشم انسان تمیزتر از وسایل نقلیه با رنگ های دیگر به نظر می رسد.
 3. نارنجی: این رنگی است که نه تنها گرده ها و گرد و غبار را پنهان می کند، بلکه تلاش کمی برای تمیز کردن آن می طلبد.
 4. زرد: یک ماشین زرد رنگ در جاده خودنمایی می کند و گرد و غبار و خاک را روی سطح پنهان نگه می دارد. با این حال، پاشیدن گل و لای در فصول بارانی به راحتی روی این خودرو قابل مشاهده است.

حفظ رنگ ماشین سخت است

 1. مشکی: در حالی که مشکی یک گزینه رنگ ماشین براق است، سریعتر از رنگ های دیگر شروع به محو شدن می کند. حتی کوچکترین کثیفی، گرد و غبار یا گرده روی سطح آن نمایان می شود و باعث می شود کسل کننده به نظر برسد.
 2. سبز: وقتی یک ماشین سبز دارید تمیز کردن مشکلی ندارد، اما این رنگ حتی عیوب جزئی را به راحتی برجسته می کند.
 3. قرمز: درخشندگی رنگ قرمز باعث می شود خودروی پر زرق و برق و اسپرت به نظر برسد. با این حال، کثیفی و گرد و غبار آن را به سرعت یک ماشین مشکی کسل کننده نشان می دهد.
 4. آبی: حتی اگر آبی یکی از انتخاب‌های محبوب خودرو است، حفظ آن بسیار سخت است. چرخش و خراش به راحتی روی آبی ظاهر می شود. به علاوه، لکه های آب را روی سطح قابل مشاهده می کند.

کدام رنگ خودرو ماندگاری بیشتری دارد؟

رنگ هایی که به راحتی نگهداری می شوند و به آرامی محو می شوند معمولا بیشترین ماندگاری را دارند. همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید رنگ هایی مانند سفید، خاکستری، نارنجی و زرد را برای جذابیت طولانی مدت انتخاب کنید. سفید ماندگارترین رنگ در بین تمام گزینه های رنگ خودرو است.

یا اگر رنگ‌های خودرویی مانند قرمز و آبی را انتخاب می‌کنید که سریع‌تر محو می‌شوند، خودرو را در سایه نگه دارید تا از گرد و غبار، خاک و اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید.

لیستی از بهترین رنگ های خودرو که ارزش فروش مجدد را افزایش می دهد

بین رنگ خودرو و ارزش فروش مجدد آن ارتباط وجود دارد. در حالی که سفید، خاکستری و نقره‌ای انتخاب‌های خنثی برای حفظ ارزش فروش مجدد هستند، می‌توانید رنگ‌های پرطرفدار را انتخاب کنید تا هنگام فروش مجدد خودرو در آینده، حداکثر ارزش را به دست آورید.

در ادامه به برخی از رنگ های روشن اشاره می کنیم که کندتر از سیاه و قرمز محو می شوند. بنابراین، می توانید با استفاده از این گزینه ها، ارزش فروش مجدد خودروی خود را در طول سال ها حفظ کنید.

 • رنگ زرد
 • رنگ بژ
 • نارنجی
 • سبز

بهترین ترکیب رنگ ماشین در تمام دوران چیست؟

این روزها تولید کنندگان خودروهای دو رنگ را ارائه می دهند. معمولاً رنگ‌های روشن مانند نارنجی، سبز و آبی با سفید یا مشکی ترکیب می‌شوند تا جذابیتی براق داشته باشند.