سیلیکات سدیم یک نوع پودر جامد به رنگ سفید می باشد که در صنایع مختلفی همچون شوینده ها و محصولات بهداشتی از آن استفاده می شود. جالب است بدانید که سیلیکات سدیم بیش از 100 سال مورد استفاده قرار گرفته است و روز به روز استفاده از آن در فرایند های گوناگون بیشتر می شود.

همه چیز در مورد سیلیکات سدیم در شوینده ها

سیلیکات سدیم در شوینده ها

سیلیکات سدیم یک نوع پودر جامد به رنگ سفید می باشد که در صنایع مختلفی همچون شوینده ها و محصولات بهداشتی از آن استفاده می شود. جالب است بدانید که سیلیکات سدیم بیش از ۱۰۰ سال مورد استفاده قرار گرفته است و روز به روز استفاده از آن در فرایند های گوناگون بیشتر می شود.

این ماده شیمیایی محلول در آب می باشد و قادر به ایجاد خاصیت قلیایی در محیط شیمیایی است. سیلیکات سدیم به دلیل از بین بردن ناخالصی بسیار در شوینده ها بکار گرفته می شود. لازم به ذکر است این نمک معدنی معمولا به عنوان بافر مصرف می شود.

شایان ذکر است هنگام استفاده از سیلیکات سدیم در شوینده ها کیفیت پاک کننده ها افزایش می یابد می توان گفت این محصول کاربرد های زیادی در این زمینه دارد. ناگفته نماند یکی از دلایل افزایش تقاضا این ماده بکارگیری در انواع فرایند شستشو و نظافت برای منزل و محیط های مختلف می باشد. با ما همراه باشید تا این ماده پرکاربرد را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

سیلیکات سدیم در شوینده ها

کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده

در حقیقت اهمیت سیلیکات سدیم به علت وجود عملکرد بسیار مناسب در حذف چربی ها بسیار مهم است. از مزایای سیلیکات سدیم در شوینده ها می توان به این موارد اشاره نمود:

  • افزایش میزان قلیایی بودن مواد شوینده و از بین بردن اسیدیته کثیفی ها
  • سیلیکات سدیم قابلیت معلق سازی ذره های چرک مانند را دارد. همچنین از رسوب آن ها بر روی سطوح تمیز جلوگیری می کند.
  • استفاده از آن در فرمولاسیون صنایع شوینده جهت افزایش کارکرد سورفکتانت فعال
  • افزایش امولسیون شدن در حین فرایند پاکسازی
  • افزایش نفوذ شوینده ها در چربی ها و باکتری ها
  • کاهش کشش سطحی مایعات در مقابل سورفکتانت آلی
  • قابلیت جلوگیری از خوردگی در مخازن
  • جلوگیری از ایجاد خوردگی در دیگ لباسشویی

توجه داشته باشید جهت استفاده از سیلیکات سدیم در شوینده ها و یا موارد مختلف بایستی مقدار دقیقی از آن مشخص شود. در صورتی که میزان استفاده از این ماده در هنگام تولید محصولات زیاد باشد، محصول مورد نظر از مقاومت قابل توجهی برخوردار می شود.

 

صنایع تولید سرامیک و کاشی

سیلیکات سدیم علاوه بر استفاده در شوینده ها در تولید سرامیک و کاشی نقش بسزایی دارد. این ماده شیمیایی نقش بازدارنده در ترک خوردگی محصولات و همچنین به عنوان روان کننده مخلوط اولیه بکار گرفته میشود. سیلیکات سدیم در حذف رطوبت اضافی در محیط واکنش، نقش اتصال دهنده در بافت اولیه سرامیک، کاشی و… نقش چشمگیری دارد. این ماده حالت غیر سایندگی دارد به همین دلیل بعد از پایان یافتن فرایند پخت سرامیک و کاشی هیچ اثری از خود به جای نمی گذارد.

تهیه این محصول برای تولید سرامیک و کاشی بسیار برای خریداران بصرفه می باشد. بهتر است بدانید که مقدار مناسب این ماده برای استفاده در مخلوط اولیه ۵ درصد وزنی می باشد.

 

کاربرد سیلیکات سدیم در صنایع

همانطور که اشاره شد سیلیکات سدیم در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده قابلیت جلوگیری از سوختن قالب های مخصوص ذوب فلزات را دارد. در صنایع کاغذ سازی از این ماده به علت افزایش خاصیت چسبندگی در بافت خمیر بسیار استفاده می شود.

ناگفته نماند سیلیکات سدیم به عنوان پوششی مناسب و کاربردی برای قالب ریخته گری، به عنوان عایق لوله، کاهنده سختی آب، تثبیت کننده خاک، تولید خمیر دندان، ساخت پلاستیک، تعمیر خودرو، صنایع نساجی، تولید صابون، صنایع راه سازی و… کاربرد چشمگیری دارد.

خریداران می توانند با تهیه این ترکیب در فرایند های مختلفی از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است سیلیکات سدیم هیچ ضرری ندارد مگر اینکه در چشم فرو رود و یا نوشیده شود. استفاده از عینک و دستکش در حین استفاده از این ماده واجب است.

سیلیکات سدیم در شوینده ها

 خرید سیلیکات سدیم در شوینده ها

چنانچه خریداران تمایل به خرید سیلیکات سدیم در شوینده ها از یک شرکت معتبر و شناخته شده دارند، می توانند با مراجعه به شرکت مطرح سیلیکات گستر اصفهان محصول مورد نظر خود را با قیمتی کاملا بصرفه تهیه نمایند. این شرکت با داشتن سابقه درخشان در زمینه تولید انواع متفاوتی از سیلیکات سدیم مایع، پودری، جامد و دیگر محصولات در تلاش برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان می باشد.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت https://silicategostar.com/ محصولات متنوع و باکیفیت آن ها را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن ها را با قیمت کاملا مناسبی خریداری نمایید.