آموزش زبان فرانسه به این دلیل طرفداران زیادی دارد که یکی از هفت زبان اصلی در دنیا محسوب می شود. در واقع در اروپا، آفریقا و آمریکا، کشورهای زیادی به این زبان صحبت می کنند.

آموزش زبان فرانسه صفر تا صد با آموزشگاه ملل

آموزش زبان فرانسه به این دلیل طرفداران زیادی دارد که یکی از هفت زبان اصلی در دنیا محسوب می شود. در واقع در اروپا، آفریقا و آمریکا، کشورهای زیادی به این زبان صحبت می کنند. آموزشگاه زبان ملل برای ارائه خدمات برتر به زبان آموزان و علاقمندان عزیز، کلاس ها و دوره هایی را برای آموزش این زبان برگزار می کند. تمام دوره ها مطابق با استانداردهای جهانی و تحت نظارت اساتید برجسته انجام خواهد شد. به هر دلیل که بخواهید این زبان را فرا بگیرید بدون تردید به این آموزشگاه مراجعه نمایید.

فرایند آموزش زبان فرانسه

شایان به ذکر است که یادگیری هر زبانی همانند ورود به دنیای جدید می باشد و بدون شک چالش های زیادی به همراه دارد. اما این نکته را فراموش نکنید که رسیدن به قله موفقیت در مسیر یادگیری هر زبانی سخت نیست و فقط نیاز به تلاش و پشتکار دارد. باید هر زبان را با شیوه درست و متدهای استاندارد یاد گرفت.

آموزش زبان فرانسه نیز از این قانون مستثنی نیست و زبانی بسیار شیرین و پر کاربرد است. بسیاری از افراد در سر تا سر دنیا این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب می کنند. بدون‌ تردید می توانید به راحتی به این زبان تسلط پیدا کرده و به راحتی صحبت کنید.

راهکارهای مهم برای آموزش زبان فرانسه

در این بخش از مقاله به شما راهکارهایی ارائه می دهیم که باعث شوند گام‌ های شما در این مسیر استوار تر باشد. برای این که بتوانید بر این زبان تسلط پیدا کنید بهتر است به کشورهایی که به این زبان صحبت می کنند سفر کنید اما اگر این راهکار برای شما سخت است می توانید محیط زیانی را برای خود ترتیب دهید.

می توانید دوستانی برای خود پیدا کنید که به این زبان صحبت می کنند که یکی از این محیط ها فضای مجازی می باشد. می توانید برای تقویت مهارت های زبانی خود از کتاب های کلاسیک فرانسوی استفاده نمایید. از جمله این کتاب ها می توان آثار ویکتورهوگو، امیل زولا، الکساندر دوما و گوستاو فلوبر را نام برد. بهترین کار آشنایی با فرهنگ فرانسه است که برای این کار می توانید از فیلم ها و سریال های زبان اصلی نیز استفاده نمایید. با این کار مهارت شنیداری و گفتاری شما نیز به طرز چشمگیری تقویت خواهد شد.

در کل باید خودتان را با این زبان درگیر کنید. به عنوان مثال تنظیمات گوشی، لب تاب و کامپیوتر خود را به زبان فرانسه در آورید. هنگام مشاهده فیلم و سریال، گوش دادن به موسیقی، ارتباط با دوستان فرانسوی زبان و مطالعه، حتما یادداشت برداری کنید و عبارت ها، واژه ها و نکات جدید را در دفتری بنویسید.

چه افرادی می توانند در آموزشگاه زبان ملل، فرانسه بخوانند؟

برای آموزش زبان فرانسه از صفر دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد و به هر دلیل که باشد، شما با حضور در آموزشگاه زبان ملل به این هدف دست می یابید. از سطح مبتدی تا پیشرفته را می توانید در این موسسه آموزش ببینید و نتیجه را مشاهده نمایید. اگر در زمینه کارهای بین المللی فعالیت دارید بهتر است در کنار زبان انگلیسی، زبان فرانسه را نیز با ما یاد بگیرید.

با این کار فرصت های شغلی زیادی خواهید داشت. جالب است که یادگیری هر کدام از این دو زبان، راهی برای یادگیری دیگری می باشد. زبان فرانسه راهی برای پذیرش در دانشگاه های معتبر و تحصیلات در این کشور است. اگر علاقمند به فعالیت های مربوط به علم و فناوری هستید، این زبان گزینه مناسبی برای پیشرفت شما محسوب می شود.

آموزش حروف در زبان فرانسه

اولین گام در آموزش زبان فرانسه یادگیری حروف آن است. حروف در زبان فرانسه ۲۶ عدد است و به حروف زبان انگلیسی شباهت زیادی دارند‌. افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند بسیار راحت تر حروف زبان فرانسه را یاد می گیرند. اما برخی از حروف را نمی توان در زبان انگلیسی پیدا کرد و کلا آوای متفاوت دارند.

اعداد نیز شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارند. در واقع از نظر نوشتاری کاملا همانند زبان انگلیسی نوشته می شوند اما از نظر تلفظ و آوا کاملا با زبان انگلیسی متفاوت هستند‌.

رنگ ها در آموزش زبان فرانسه

نکته جالب این است که بیان رنگ‌ ها در زبان فرانسه قواعد خاصی دارد که با آن ها آشنا می شویم. اگر دقت کرده باشید برای آموزش زبان فرانسه و هر زبان دیگری، یادگیری رنگ ها را در ابتدای کار قرار می دهند. برای به کار بردن رنگ ها در زبان فرانسه باید به جنسیت اسم و نقش آن در جمله توجه داشته باشیم.

توجه داشته باشید که رنگ ها در زبان فرانسه مذکر به حساب می آیند اما خود کلمه رنگ مونث است. اکر رنگ‌ را به عنوان اسم یک زن به کار می برید باید به صورت مونث باشد. همچنین تمام رنگ‌ها به جز قهوه ای و نارنجی در حالت جمع s می گیرند. نکته مهم دیگر این ایت که رنگ‌ ها در حالت صفت، حتما باید به صورت مونث مورد استفاده قرار بگیرند.

ساختار فعل در زبان فرانسه

از نکات مهم در آموزش زبان فرانسه، ساختار فعل است. افعال در زبان فرانسه نیز مانند انگلیسی به صورت افعال با قاعده و بی قاعده هستند. برای ساخت افعال با قاعده از قوانین خاصی استفاده می شود. اما افعال بی قاعده هیچ گونه قانونی ندارند و باید آن ها را برای یادگیری حفظ نمایید.

آشنایی با روزهای هفته، ماه ها و فصل ها در زبان فرانسه

در این قسمت از آموزش زبان فرانسه توسط آموزشگاه زبان ملل درباره روزهای هفته صحبت خواهیم کرد. همه می دانیم که در اکثر کشورها ایام هفته از روز دوشنبه شروع می شود و در واقع شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل هستند. در زبان فرانسه برعکس انگلیسی روزهای هفته را به هیچ عنوان با حروف بزرگ نمی نویسند. روزهای هفته مذکر حساب می شوند. در ادامه روزهای هفته را به شما آموزش می دهیم.

 • lundi : دو شنبه
 • Mard: سه شنبه
 • metcredi : چهار شنبه
 • jeudi : پنج شنبه
 • vendredi : جمعه
 • Samedi: شنبه
 • dimanche : یک شنبه

ماه ها نیز در زبان فرانسه مذکر هستند و یاد آوری کنیم که ماه ها نیز در این زبان با حروف بزرگ نوشته نمی شوند. در ادامه ماه های سال را به زبان انگلیسی، فرانسه و معادل فارسی آن ها توضیح خواهیم داد.

January janveir : یازده دی تا دوازده بهمن

February  février : سیزده بهمن تا یازده اسفند

March  mars : دوازده اسفند تا دوازده فروردین

April avril : سیزده فروردین تا یازده اردیبهشت

May mai : دوازده اردیبهشت تا یازده خرداد

June juin : دوازده خرداد تا ده تیر

July juillet : یازده تیر تا ده مرداد

August août : یازده مرداد تا ده شهریور

September septembre : یازده شهریور تا نهم مهر

October octobre : دهم مهر تا دهم آبان

November novembre : یازده آبان تا دهم آذر

December décembre : یازده آذر تا ده دی

آشنایی با فصل ها در زبان فرانسه

در راستای آموزش زبان فرانسه، شما را با فصل ها نیز آشنا خواهیم کرد. شاید ساده ترین و مبتدی ترین کلمه ها در فرایند یادگیری زبان فرانسه، فصل ها باشند. تمام فصل ها در این زبان مذکر محسوب می شوند. این کلمات نیز با حروف بزرگ نوشته نمی شوند.

 • le printemps : بهار
 • l’été: تابستان
 • l’automne: پاییز
 • l’hiver: زمستان

توصیه های مهم جهت آموزش زبان فرانسه

در آموزشگاه زبان ملل فرقی ندارد که شما در چه سطحی از زبان فرانسه هستید و به چه دلیل و انگیزه ای یادگیری آن‌ را آغاز نموده اید. افرادی که سطح دانش زبانی آن ها متفاوت باشد و در هر سطحی از استعداد زبانی باشند، می توانند با متدهای مورد استفاده در این موسسه به آموزش زبان فرانسه بپردازند‌.

روش های مناسب و تکنیک های استاندارد آموزشی بهترین راهکار برای یادگیری این زبان می باشد. برخی می توانند از طریق خود آموزی این زبان را فرا بگیرند مخصوصا افرادی که زبان انگلیسی را بلد هستند. این افراد می توانند راهکارهای نوشته شده در مقاله های این موسسه را مطالعه نمایند. اما برخی افراد عقیده دارند که‌ با شرکت در کلاس های حضوری و تحت نظارت اساتید برجسته این زبان‌ را یاد بگیرند‌.

در هر صورت آموزشگاه ملل شما را تنها نمی گذارد. اما در کنار آموزش های تئوری حتما باید از فیلم و سریال های زبان اصلی نیز استفاده نمایید و همچنین با استفاده از آهنگ و پادکست نیز اقدام نمایید‌. شما برای موفقیت باید هر چهار مهارت زبانی خود شامل مهارت نوشتاری، شنیداری، خواندن و گفتاری را تقویت نمایید. تمرین مداوم و تکرار را فراموش نکنید.

گرامر زبان فرانسه

نکته مهم برای پیشرفت در روند آموزش زبان فرانسه، یادگیری نکات گرامری می باشد. تنها با یادگیری لغات و واژه ها نمی توان صحبت کرد. ساختار گرامری در زبان فرانسه قدری پیچیده است و باید تمرین زیادی داشت. انگیزه و صبر و حوصله را در دستور کار خود قرار دهید. مطمئنا در ابتدا اشتباهاتی دارید که به هیچ عنوان نباید از این اشتباهات بترسید و باید همیشه نکات گرامری را با خود مرور کنید و به کار ببرید.

سخن پایانی

زبان فرانسه از پر کاربردترین زبان ها در دنیا به شمار می رود و طرفداران زیادی نیز دارد. اما برای آموزش زبان فرانسه باید چه راهکارهایی را در برنامه خود قرار دهید. مطالب این مقاله حاوی نکات کلیدی زیادی است که مطمئنا کمک زیادی به شما خواهد کرد. همچنین شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ملل نیز توصیه می شود چرا که با بهترین متد های آموزشی دوره ها را برگزار خواهد کرد و بهترین استادها در این موسسه به کار مشغول می باشند‌.