امروزه انتخاب یک گمرک برای واردکنندگان یک امر بسیار مهم است، زیرا با استفاده از یک گمرک بسیار عالی می‌توانند محصولات خود را در مدت زمان کم و با هزینه های به صرفه وارد ایران کنند.

ترخیص کار از گمرک امام خمینی

امروزه انتخاب یک گمرک برای واردکنندگان یک امر بسیار مهم است، زیرا با استفاده از یک گمرک بسیار عالی می‌توانند محصولات خود را در مدت زمان کم و با هزینه های به صرفه وارد ایران کنند. در این صورت یکی از این گمرکاتی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید گمرک امام خمینی است. که ما در این مقاله قصد داریم در مورد ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی اطلاعاتی را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات کالا های خود را از این گمرک وارد کشور نمایید. و کار ترخیص از گمرگ فرودگاه امام خمینی را راحت انجام دهید.

 

ترخیص انواع کالا ها از گمرک امام خمینی

گمرک امام خمینی یکی از پایگاه های تجاری بسیار مهم برای ورود یا صدور کالا ها به حساب می آید، که قوانین و مقررات خاص خود را دارا است این فرودگاه از اول تا کنون به صورت تشریفات مسافرتی شروع به کار کرده است که بعدها یک بخش بسیار کوچکی از آن را بخش تجاری نامگذاری کردند که از سال ۱۳۹۰   طرح ادغام گمرک استان تهران ،گمرک امانات پستی و گمرک مهرآباد تحت نظارت گمرک فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود. از این گمرک برای  ترانزیت واردات قطعی پست سریع و سایر کارهای مربوط به ترخیص کالا های هوایی استفاده می شود،در واقعیت فرودگاه امام خمینی از لحاظ جغرافیایی و همچنین استراتژیک بسیار ویژه و مهم است، که نزدیک به ۹۹ هزار تن کالا در سال از این فرودگاه جابجا می شود ، از جمله اصلی ترین کالاها نفت و همچنین ماشین آلات صنعتی به حساب می آید،که می‌تواند به عنوان یکی از شیش حوزه  مهم از این گمرک از آن‌ها نام برد.

در حالت معمول می‌توان گفت که در ایران دو گمرک به نام های گمرکات امام خمینی وجود دارد که  اولی در شهر ماهشهر به نام گمرک بندر امام خمینی در استان خوزستان واقع شده و دومین گمرک در حوالی تهران به نام گمرک فرودگاه امام خمینی نامگذاری شده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی گمرک امام خمینی حدود ۱۳۵ هزار هکتار مساحت دارد  و گمرک امانات پستی و گمرک مهرآباد زیر نظر این گمرک می‌باشد. مشکلات اداری و اجرایی از اولین سازمان هایی به حساب می‌آمد. که بخش کوچکی از فعالیت‌ها و نیروها امکانات خود را به منظور افزایش اعتبار پروژه های ملی به این فرودگاه اختصاص داده است ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی در حوزه  مختلفی فعالیت دارد .که حوزه‌های اول و دوم مرتبط به امور تجاری حوزه سوم مرتبط امانات پستی امور مسافرتی در حوزه چهارم و حوز پنجم و شیشم زمینه گمرک تخصصی نفت به حساب می آید.

 

 مزایای استفاده از گمرک فرودگاه امام خمینی

در حالت معمول همان طور که تمامی تجار و وارد کنندگان می دانند امروزه استفاده از انواع گمرکات می تواند مزایای بسیار مختلفی را برای افراد داشته باشد اما در حالت کلی مزایای استفاده از گمرک امام خمینی به این شهر می باشد که این گمرک  در نزدیکی  فرودگاه مهرآباد است و همچنین دسترسی آسان و نزدیکی به تهران یکی از مهم ترین گزینه ها برای استفاده بسیاری از تجار به حساب می آید

گمرک فرودع امام خمینی دارای انبارهای عمومی مدرن و همچنین مجهز به سردخانه برای نگهداری کالاهای فاسد شدنی هست ، کلیه بخش های این گمرک مجهز به ابزارهای کنترلی کامپیوتر تجهیزات کامل اعم از قفسه بندی مطمئن تا ارتفاع ۱۵ متر از زمین انبار های مختلف و متناسب با کالاها از لحاظ شرایط نگهداری در این گمرک وجود دارد.

انبار های این گمرک مجهز به مکانیزه می باشند، در برابر آتش‌سوزی بسیار ایمن هستند.

و از دیگر مزایای گمرک فرودگاه امام خمینی می توانیم به ظرفیت پذیرش چیزی بیش از ۱۵۰۰۰مسافر در طول روز اشاره کنیم  که این ویژگی شرایط این گمرک  را خاص می سازد.

 

قوانین و مقررات  خاص فرودگاه امام خمینی

قوانین و مقررات فرودگاه امام خمینی نسبت به دیگر فرودگاه ها ممکن است بسیار. خاص تر باشد و دلیل آن نیز وجود استراتژی بسیار خاص این گمرک است اما در حالت معمول یکی از قوانین اصلی برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی این است که تمامی مسافرین چون افراد وارد شونده با افراد خارج شونده می بایست کالا های خود را در گمرک اظهار کنند که در حال حاضر این کار به صورت کتبی و یا شفایی انجام می شود .

در این گمرک اتباع خارجی که در ایران مشغول تحصیل یا کار هستند در صورت پایان کار برای تحصیل خود می‌توانند لوازم منزل خود را در حد عرف و بدون ارائه هرگونه مجوز یا کارت بازرگانی و راحتی از کشور خارج نمایند.

در حالتی که مسافر مقیم ایران باشد و  قصد دارد از کشور خارج شود و از محدوده گمرکی کشور خارج شده باشد می تواند بنا به صلاحیت و همچنین تشخیص گمرک بخشی از کالاهای خود را از کشور به راحتی خارج نماید به همین صورت در موقع ورود مجدد به ایران از پرداخت حقوق و یا هزینه های ورودی برای کالاهای خود نیز معاف خواهد شد.

مدت زمانی ترخیص کالا ها در گمرک امام خمینی چقدر است ؟

فرآیند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی معمولاً دو یا سه روز بعد از دریافت قبض انبار داری طول می کشد همان طور که می دانید  پس از دریافت قبض انبار داری باید صاحب کالا نسبت به ثبت سفارش خود در سامانه گمرکات اقدام نماید، به مدت یک روز طول میکشد تا تاییدیه ثبت سفارش دریافت شود و پس از آن یک روز هم طول خواهد کشید تا سامانه گمرکی کد اظهارنامه را به صاحب کالا ارائه دهد پس از تایید کارشناسان گمرک و همچنین پرداخت هزینه های گمرکی پروانه به ترخیص کار داده خواهد شد و شما می توانید اقدام به ترخیص کالا ها از گمرک فرودگاه امام خمینی کنید،در همین زمان شما می‌توانید برای انجام تمامی کارها و ترخیص محصولات خود از گمرک امام خمینی دیگر گمرک ها از شرکت بازرگانی ماندگار نیز کمک گیری کنید زیرا این شرکت با داشتن تجربه بسیار خوبی در حوزه واردات و صادرات و همچنین ترخیصات  کالا از گمرکات بسیار متنوع کمک های بسیار زیادی را به  تجار و  وارد کنندگان عزیز ارائه دهد.

در نهایت شما باید بدانید که امروز ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی کاری بسیار ساده اما پیچیده می باشد که شما بهتر از یک فرد خبره یا  شرکت های بازرگانی بسیار معتبر و عالی کمک گیری کنید  تا بتواند در مدت زمان بسیار کم کالاهای خود را وارد کشور کنید.