سنگ عقیق یکی از سنگ هایی است که دارای انرژی مثبت است و به همین دلیل خیلی از گوهرشناسان استفاده از آن را به شدت توصیه می کنند.

خواص انگشتر عقیق که باید بدانید!  [+ روایات عقیق]

خواص انگشتر عقیق چیست؟ چه فوایدی درون سنگ عقیق نهفته است؟ آیا خواص عقیق حقیقت دارد؟ چرا عقیق در اسلام توصیه شده است؟ همه این ها سوالاتی هستند که کاربران اینترنت بسیار می پرسند و ما امروز در این مطلب میخواهیم به طور کامل به همه این پرسش ها پاسخ دهیم.

 

خواص انگشتر عقیق، موضوع اصلی بحث امروز ما خواهد بود. میخواهیم در مورد خواص سنگ عقیق یمنی مطالبی را خدمتتان عرض کنیم که قطعا می تواند برای شما مفید باشد. پس توصیه می کنیم که حتما تا انتهای این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

انگشتر عقیق را می توان یکی از بهترین سنگ های زینتی در جهان دانست. مرغوب ترین نوع این سنگ در کشور یمن یافت می شود و در رنگ های مختلفی وجود دارد که البته بیشتر آن را به رنگ سرخ می شناسند. اما جالب است بدانید که تنوع رنگی این سنگ بالا است و در انواع سبز، کبود، سفید، سیاه نیز در معادن یافت می شود و به عرضه مشتریان می رسد.

سنگ عقیق یکی از سنگ هایی است که دارای انرژی مثبت است و به همین دلیل خیلی از گوهرشناسان استفاده از آن را به شدت توصیه می کنند. خواص انگشتر عقیق نیز به خاطر همین انرژی مثبتی است که از خود نشان می دهد و می تواند دارای خواص درمانی گوناگونی برای جسم و روح انسان باشد.

همچنین باید بدانید که انگشتر عقیق، در اسلام و روایات هم توصیه شده است و بسیاری از آن به عنوان یک سنک جذب ثروت و افزایش رزق و روزی از آن استفاده می کنند و نتیجه گرفته اند.

بررسی خواص انگشتر عقیق

انگشتر عقیق همانطور که در بالا خدمتتان عرض کردیم دارای خواص گوناگونی است که در این بند به صورت موردی به آنها خواهیم پرداخت:

·         دوری از انرژی های منفی با انگشتر عقیق

یکی از مهمترین خواص انگشتر عقیق که باید به آن اشاره نمود، دور کردن انرژی های منفی از انسان است. انرزی های منفی متاسفانه انسان را فرا می گیرند و بر روی خلقیات وی تاثیر می گذارند، پس می توان با استفاده از انرژی مثبت سنگ عقیق از شر افکار منفی دور ماند.

·         دوری از چشم زخم با عقیق

اگر می دانید که چشم زخم به زندگی شما تاثیر گذاشته است، یکی از بهترین راه ها استفاده از انگشتر عقیق است. انگشتر عقیق چشم را به خود جلب می کند و با انرژی مثبت خود، انرژی های منفی چشم بد را دور می کند. برای محافظت از چشم زخم خود و خانواده می توانید از انگشتر عقیق یمنی استفاده نمایید.

·         از بین برنده ترس و قوت دهنده قلب از خواص عقیق

همانطور که اشاره نمودیم، عقیق با انرژی مثبت خود می تواند در روحیه انسان تاثیر بگذارد و افکار منفی و انرژی های منفی را از وی دور نگه دارد. افرادی که در زندگی خود با ترس های مختلف و بیهوده ای روبرو هستند به خاطر ضعف قلب و مشکلات روحی هستند که از آن بی خبرند. این مشکلات می تواند با استفاده از انگشتر عقیق کاهش یابد و انسان شجاعت را به دست آورد.

 

·         تنظیم گردش خون با سنگ عقیق

اگر میخواهید با یک تیر چند نشان بزنید، از انگشتر عقیق استفاده نمایید. به خصوص آقایان که به دنبال انگشتر مردانه هستند تا استفاده نمایند، به آنها استفاده از انگشتر عقیق را پیشنهاد می کنیم. انگشتر عقیق علاوه بر تنوع و زیبایی که دارد، می تواند بر سلامت جسم انسان نیز تاثیر داشته باشد. استفاده از انگشتر عقیق، سبب بهبود جریان گردش خون در بدن خواهد شد و بهبود گردش خون در بدن می تواند به شدت به سلامت و سرحالی شما کمک کند.

·         خاصیت انگشتر عقیق در دفع سموم بدن

سنگ عقیق می تواند با تحریک کبد پروسه دفع سموم را سرعت ببخشد. اینگه سموم بدن بیشتر و سریع تر دفع خواهند شد و در ضمن اینکه کبد شما هم سالم تر و قوی تر خواهد بود.

خواص عقیق برای رفع خستگی جسم و روح

اگر احساس می کنید حال خوشی ندارید، اگر احساسی نزدیک به افسردگی دارید، اگر دوست دارید حال دلتان خوب شود، اما نمی دانید چگونه، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از خواص انگشتر عقیق بهره مند شوید. انگشتر عقیق آرامش خاطر را به شما بر می گرداند و با اعمال انرژی مثبت به بدن شما، سبب خارج شدن خستگی های جسمی و روحی تان خواهد شد.

بررسی خواص انگشتر عقیق در روایات

حالا که با برخی از خواص سنگ شناسی عقیق آشنا شدیم، بد نیست که ببنیم در روایات و احادیث چه توصیه هایی برای انگشتر عقیق شده است و نظر ائمه و بزرگان دین در این زمینه چیست؟

·         سنگ عقیق توصیه شده توسط جبرئیل (ع)

سنگ عقیق یکی از سنگ های با ارزش و معنوی در دین اسلام به شمار می رود و توصیه های فراوانی به استفاده از آن شده است. جبرئیل (ع) به حضرت محمد (ص) توصیه کرده است که از عقیق استفاده کند و به پسر عمویش علی نیز استفاده از آن را توصیه کند. وقتی پیامبر گرامی اسلام (ص) درباره چیستی عقیق از جبرئیل (ع) می پرسد، ایشان می فرمایند: کوهی است در یمن.

پس اگر دوست دارید طبق توصیه های اسلامی به پیش بروید، عقیق را به عنوان انگشتر خود انتخاب نمایید.

 

·         ثواب بیشتر نماز با سنگ عقیق

حضرت علی (ع) که اولین امام شیعیان به شمار می رود و در بین مسلمانان احترام خاصی برای ایشان قائلند، در مورد سنگ عقیق یمنی یک حدیث جالب فرموده اند.

ایشان در حدیثی در مورد فضیلت انگشتر عقیق می فرمایند: ثواب دو رکعت نماز با انگشتر عقیق، برابر است با هزار رکعتی که بدون آن خوانده شود.

پس نتیجه می گیریم که ثواب نماز خواندن با عقیق بسیار بیشتر از ثواب نماز خواندن بدون انگشتر عقیق است. پس اگر میخواهید به فضیلت های معنوی هم دست پیدا کنید و از ثواب بیشتری در نماز برخوردار شوید، حتما انگشتر عقیق را در هنگام نماز در دست داشته باشید.

برای اینکه نماز ما قبول باشد، می توان از جوانب معنوی برای آن کمک گرفت. در روایات تربت، تسبیحات حضرت زهرا(س) و انگشتر عقیق توصیه شده اند.

·         استجابت دعا با انگشتر عقیق

انگشتر عقیق فضیلت های زیادی دارد و شما می توانید در هنگام عبادت و دعا کردن برا گشایش کارها از آن استفاده نمایید. در این باره حدیثی از امام صادق (ع) نقل شده است که می فرمایند: خداوند دستی که برای درگاهش بلند می شود دوست دارد با انگشتر عقیق باشد.

پس اگر دوست دارید دعایتان مستجاب شود، از انگشتر عقیق می توانید کمک بگیرید تا نگاه ویژه ای به دعای شما شود.

خرید انواع انگشتر عقیق از فروشگاه زر مد

برای خرید انواع انگشتر عقیق یمنی می توانید روش خرید اینترنتی را انتخاب کنید. برای خرید اینترنتی باید یک فروشگاه معتبر انتخاب کنید که ما فروشگاه زر مد به نشانی https://zarmod.com را به شما معرفی می کنیم. این فروشگاه علاوه بر تنوع محصولات مردانه و زنانه انگشتر عقیق دارای ارسال رایگان، ضمانت کیفیت و ضمانت اصالت سنگ و نقره نیز هست.