محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور گفت: اخبار واصله از یک جریان نگران کننده نوعی مسمومیت در بعضی از مراکز آموزشی قم نشان از احتمال اقدامات مجرمانه عمدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، براساس گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، در پی وقوع چندین مورد مسمومیت در مدارس قم و نگرانی‌های به وجود آمده در این خصوص حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم را مامور به پیگیری ویژه و برخورد قاطع با مقصرین احتمالی کرد.

متن پیام دادستان کل کشور به دادستان قم به این شرح است:

بسمه تعالی

سلام علیکم.

اخبار واصله از یک جریان نگران کننده نوعی مسمومیت در بعضی از مراکز آموزشی قم نشان از احتمال اقدامات مجرمانه عمدی دارد که قابل توجه و پیگیری دقیق می‌باشد.

اگرچه مسئولین محترم آموزشی و بهداشتی و اطلاعاتی در تعقیب قضیه هستند لکن ضروری است جنابعالی نیز از جایگاه مدعی العمومی با اهتمام بیشتر و سرعت و دقت موضوع را تحت پیگرد قانونی قرار داده و ضمن همکاری لازم با مسئولین ذیربط به ریشه یابی و کشف واقعه پرداخته تا هرچه زودتر نگرانی‌های شهروندان محترم و اولیاء دانش آموزان عزیز برطرف و چنانچه کسانی در این امر قصور و یا تقصیر داشته و یا توطئه‌ای در کار بوده برخورد قاطع و قانونی انجام دهید و نتیجه را گزارش فرمائید.

گفتنی است که در دو ماه اخیر بسیاری از دانش آموزان دختر قم دچار مسمومیت شده اند.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص با کم اهمیت جلوه دادن موضوع مسمومیت دانش آموزان، گفته بود که این مسئله را ضدانقلاب بزرگنمایی کرده بودند و دامن زدن به آن کار فضای مجازی است.

با این حال این ادعا نیز مطرح شده بود که برخی بخاطر مخالفت با تحصیل دختران اقدام به این کار کرده بودند.

همچنین برخی والدین دانش آموزان با برگزاری تجمع خواستار غیرحضوری شدند مدارس و رسیدگی به موضوع شده بودند.