وزیر خارجه آمریکا با اشاره به برخی گزار‌ش‌های ادعایی درباره کشف آثار اورانیوم با غلظت ۸۴ درصد در ایران، آن را «موضوعی بسیار جدی» خواند.
به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،  «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با اشاره به برخی گزار‌ش‌های ادعایی درباره کشف آثار اورانیوم با غلظت ۸۴ درصد در ایران، آن را «موضوعی بسیار جدی» خواند.
وی که در آنکارا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «مولود چاووش اوغلو» همتای ترکیه‌ای خود صحبت می‌کرد، افزود که آمریکا با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سه کشور اروپایی در این رابطه در تماس است.
بلینکن همچنین گفت که آمریکا در پی به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه است.
شبکه خبری «بلومبرگ» روز یکشنبه در گزارشی مدعی شده بود که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم توسط ایران را تأیید کرده‌اند.
در ادامه این ادعاها آمده است که این درجه از غنی‌سازی تنها شش درصد کمتر از میزانی است که برای تولید بمب هسته‌ای نیاز است.
بلومبرگ همچنین مدعی شد که بازرسان اکنون باید مشخص کنند آیا ایران عامدانه اورانیوم را تا این درجه غنی‌سازی کرده یا به‌صورت ناخواسته آبشارهایی از صدها سانتریفوژ پیشرفته با سرعت چرخش بالا باعث تولید اورانیوم تا این سطح شده‌اند.
در ادامه آمده است که این این بالاترین میزان غلظت اورانیوم یافت‌شده توسط بازرسان آژانس در ایران است.