کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها (صابون) امروزه کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها به خصوص صابون به شکل کاملاً مثبت مورد بررسی قرار گرفته است. صابون ها بخش مهمی از خانواده های شوینده ها هستند. در یک نگاه کلی مشخص شده است که ترکیبات اصلی در صابون ها شامل اسیدهای قلیایی و همینطور سیلیکات­ها […]

کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها (صابون)

امروزه کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها به خصوص صابون به شکل کاملاً مثبت مورد بررسی قرار گرفته است. صابون ها بخش مهمی از خانواده های شوینده ها هستند. در یک نگاه کلی مشخص شده است که ترکیبات اصلی در صابون ها شامل اسیدهای قلیایی و همینطور سیلیکات­ها و هیدروکسیدها هستند. البته یک سری افزودنی ها نیز در این شوینده ها دیده می شود. کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها، به خصوص صابون سبب ایجاد خاصیت قلیایی شده و در نهایت استحکام و قوام محصول بیشتر می شود.

سیلیکات سدیم در صابون

مهمترین کاربرد سیلیکات سدیم در صابون

کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها متفاوت است. مثلاً استفاده از سیلیکات سدیم در صابون ها به عنوان ماده ای است که خاصیت قلیایی دارد. این ماده به استحکام و قوام محصول می افزاید. زمانی که سیلیکات سدیم به صابون افزوده می شود یک بستر بسیار مناسب برای خنثی شدن محلول اسیدهای چرب و ترکیبات قلیایی خواهد بود. در صنعت صابون سازی معمولاً محلول آبی غلیظ سیلیکات سدیم مورد استفاده قرار می گیرد. این محلول سبب می شود که میزان مقاومت محصول در مقابل تغییر شکل بیشتر شود. در واقع فرآیند تولید در این راستا آسانتر می شود.

کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها سبب نرم شدن آب سخت می شود. به زبان دیگر زمانی که آب از چرخه تصفیه عبور می کند یون های فلزی می توانند کلسیم و آهن را جذب نمایند. یون های فلزی باعث سخت تر شدن آب می شوند و این موضوع یک معضل بسیار بزرگ ایجاد می کند. آب های سخت قدرت پاک کنندگی ندارند. ترکیباتی که در محصولات شستشوی بدن مانند صابون وجود دارد زمانی که نیاز به زدایش آلودگی ها از روی پوست است، به جذب یونهای فلزی موجود در آب سخت می پردازد. این رویکرد سبب می شود که پروسه پاکسازی پوست به تاخیر بیفتد و با اختلال روبرو شود.  کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها دقیقاً در این شرایط مشخص می شود. این ماده می تواند یون های فلزی در آب را خنثی سازی کند. بعد از مصرف شوینده­هایی که حاوی سیلیکات سدیم هستند، پوست بدن کاملاً لطیف و نرم بوده و عاری از هر نوع باکتری و میکروب خواهد بود.

 

مزایای کاربرد سیلیکات سدیم در شوینده ها (صابون)

یکی از مهمترین مزایای سیلیکات سدیم در صابون صرفه جویی در هزینه تولید است. از سوی دیگر این ماده سبب افزایش قدرت پاک کنندگی صابون می شود. سیلیکات سدیم جلوی ترشیدگی صابون را می گیرد. این محصول یک بافر قلیایی محسوب می شود. کنترل ویسکوزیته یکی دیگر از کاربرد های سیلیکات سدیم محسوب می شود. این محصول به عنوان یک ضد تجمع باکتری نیز شناخته می شود.

کاربرد سیلیکات سدیم

سیلیکات سدیم با فرمولاسیون قدرتمند

سیلیکات سدیم یک ماده قدرتمند با سطح فرمولاسیون بسیار دقیق است که در بسیاری از شوینده ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع سیلیکات ایران این محصول به عنوان یکی از قدرتمندترین محصولات ضد عفونی کننده شناخته شده است. خوشبختانه کیفیت تولید محصول نیز کاملاً استاندارد و اصولی خواهد بود. مشخص است که این ماده بر اساس شاخص های مخصوص اجرا شده است. برای خرید سیلیکات سدیم با کیفیت میتوانید به سایت این مجموعه به نشانی زیر مراجعه نمایید.

https://iransilicate.com/