قیمت جدید نان در نانوایی‌هایی سوپر آزاد و سهمیه تخصیص آرد شهرستان‌ها در جلسه شورای آرد و نان استان تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، در حالی که اخیرا نان در برخی استان‌های کشور گران شده است، وزیر کشور دیروز ادعا کرد که دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان ندارد!

اما برخلاف ادعای وزیر کشور، در روز‌های گذشته نان در برخی شهر‌ها گران شده است. محمد برزعلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان نیز صبح پنجشنبه ۱۲ مرداد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از این پس قیمت نان سنگک با وزن ۶۰۰ گرم هر عدد ۹ هزار تومان، بربری با وزن ۵۰۰ گرم هر عدد ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و تافتون با وزن ۲۰۰ گرم هر عدد ۴ هزار تومان خواهد بود.

به نوشته خبرگزاری ایسنا، هم‌چنین محمد دهنوی معاون برنامه‌ریزی امور اقتصادی استاندار گلستان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص سهمیه نانوایی‌های سوپرآزادی که تخلف کرده بودند، گفت: تصمیم گرفتیم سهمیه نانوایی‌های متخلف را در اسرع وقت باطل کنیم و روند باطل شدن جواز آنان را سرعت بدهیم. بیش از ۳۰ نانوایی سوپر آزاد متخلف در استان شناسایی شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود عدد نانوایی‌های متخلف به ۵۰ عدد برسد و جواز فعالیت همه آن‌ها در آینده نزدیک باطل خواهد شد.

همچنین اخیرا روزنامه تعال از گرانی نان در ۱۳ استان خبر داده بود و نوشت: در خبر‌ها به نقل از سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان داشتیم که اختیار تغییر قیمت نان به استان‌ها واگذار شده است. در برخی استان‌ها هم تغییراتی اعمال شده تغییراتی که به گفته مسئولان در راستای بهبود اقتصاد نانوا جلوگیری از قیمت گذاری خودسرانه و کم فروشی شکل گرفته است در گفتگوی ویژه خبری کم و کیف تغییرات قیمتی نان مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس نیز نوشته بود: گران شدن نان از استان خراسان رضوی شروع شده است و بناست در سایر استان‌ها هم قیمت نان گران شود. نان قوت غالب مردم است با اینکه بارها اعلام شد قیمت نان افزایش پیدا نمی‌کند. این افزایش قیمت آن هم کالایی که خرید روزمره است موجب افزایش قیمتها و خدمات و کالاها می شود. هیأت محترم دولت لطفا در تصمیم‌گیری گران شدن نان تجدید نظر گردد.

محمد علی‌مهری، معاون اقتصادی استاندار تهران نیز در گفتگو با فارس درباره افزایش قیمت نان اظهار کرد: در استان تهران قیمت نان هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته است و قیمت همان قیمت ثابت و مصوب قبلی می‌باشد.  برای افزایش قیمت نان فعلا هیچ‌گونه برنامه‌ای در دستور کار استانداری تهران وجود ندارد.

احمد وحیدی وزیر کشور در گفتگو با فارس گفته بود: در دولت چیزی با عنوان افزایش قیمت نان نداشتیم.

معلوم نیست اگر دولت به ادعای وزیر کشور برنامه‌ای برای گرانی نان ندارد، این افزایش قیمت‌ها با تصمیم چه کسی گرفته می شود؟ آیا نان هم به صورت خودسر گران می‌شود؟!