نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی برای مدیریت سیل اخیر در این شهر درخواست کمک کرد و گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور تقاضای کمک داریم.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها  به نقل از دفتر نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا مرحباء در جمع خبرنگاران با اشاره به سیل اخیر آستارا، اظهار داشت: در کمتر از ۳ ساعت بیش از ۱۳۰ میلی‌متر بارندگی رخ داد، از شب گذشته نیز بیش از ۲۵۰ میلی‌متر بارش باران داشتیم، حجم سیل به‌میزانی بود که مسیل‌ها و رودخانه‌ها کشش آب را ندارند، آب وارد خانه‌های مردم شده است و خیابان‌ها را آب فرا گرفته است.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند روستا در محاصره آب هستند، مسیر تعدادی از روستا‌ها بسته شده است، پل رفت به‌سمت رشت تخریب شده است و گوشواره پل دیگر در آستارا فروریخته است، خودرو‌هایی که بالای پل بودند داخل رودخانه افتادند، مردم محلی سرنشین‌ها را نجات دادند، یک خانه بومگردی ویران شده است و عده‌ای در داخل این خانه مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه شرایط در آستارا مناسب نیست، گفت: از ستاد بحران، هلال احمر و وزارت کشور درخواست کمک داریم، باید هرچه سریع‌تر تجهیزات راهداری به آستارا اعزام شود، ازآن‌جایی که احتمال داده می‌شود نانوایی‌ها آسیب دیده‌اند خانوار‌های سیل‌زده نیاز به کمک دارند که اقلام مورد نیاز پس از برآورد فرمانداری اعلام خواهد شد.