سازمان اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان، آسیب‌دیدگان و فوتی‌های حوادث "چهارشنبه‌سوری" را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، “چهارشنبه‌سوری” یکی از جشن‌های باستانی ایران است که در آستانه نوروز برگزار می‌شود اما متأسفانه در سال‌های اخیر، شیوه برگزاری این مراسم سنتی و اصیل، دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده و این جشن قدیمی تبدیل به مراسمی برای انفجار مواد آتش‌زا و ترقه و مواد محترقه شده است.

متأسفانه سالانه تعداد زیادی از افراد در آستانه تعطیلات نوروزی، بر اثر انفجار این مواد دچار آسیب می‌شوند و عید نوروز را به کام خود و خانواده‌هایشان تلخ می‌کنند.

در این گزارش آمار لحظه به لحظه حوادث، مصدومین و فوتی‌های “چهارشنبه‌سوری” ارائه می‌شود:

ساعت ۱۵ ـ ۵۴۲ مصدوم و ۱۲ فوتی

جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: از اول تا بیست و دوم اسفندماه ۵۴۲ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد متأسفانه ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد ۴۱ نفر از مصدومان دچار قطع عضو، ۲۵۸ نفر دچار سوختگی و ۱۶۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

ساعت ۱۶ ـ ۵۵۱ مصدوم و ۱۲ فوتی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۵۵۱ نفر از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۶ روز ۲۲ اسفندماه خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

بابک یکتاپرست افزود: تعداد ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۶۹ نفر دچار سوختگی و ۱۷۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۰۲ نفر توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند و ۳۱۷ نفر نیز به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، ۲۰ نفر از این مصدومان نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

ساعت ۱۷:۳۰ – افزایش شمار آسیب‌دیدگان به ۶۲۳ نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش شمار آسیب دیدگان اظهار کرد: تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز ۲۲ اسفندماه، ۶۲۳ نفر براثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

یکتاپرست افزود: ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۰۰ نفر دچار آسیب چشمی و ۲۸۴ نفر دچار سوختگی شده‌اند.

ساعت ۱۹:۳۰ _ ۸۲۷ مصدوم و ۱۳ فوتی
گزارش‌ها از ابتدای اسفند تا عصر امروز حاکی از آن است که ۸۲۷ تن تا ساعت ۱۹:۳۰ امروز دچار مصدومیت شده‌اند. ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در این باره به ایسنا گفت: در میان این آسیب‌دیدگان ۶۳ مورد منجر به قطع عضو شده است. ۲۸۱مورد دچار آسیب دیدگی از ناحیه چشم شده و ۳۸۱ مورد نیز با سوختگی تحت درمان قرار دارند.

همچنین محمد اسماعیل توکلی، رئیس مرکز اورژانس استان تهران درباه آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در تهران به ایسنا گفت: از صبح امروز تا ساعت ۱۹ مجموعا ۲۵ نفر دچار مصدومیت شده و دو تن نیز فوت کرده‌اند. از تعداد مصدومان بیشترین آسیب دیدگی مربوط به سوختگی بوده که ۹ نفر به این آسیب تحت درمان قرار دارند. قطع عضو با سه مورد و خونریزی نیز با یک مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارد. از تعداد مصدومان ۱۸ نفربه مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۹ نفر نیز خدمات درمانی را در محل دریافت کرده‌اند.

شمار مصدومان چهارشنبه‌سوری به ۱۰۰۰ نفر رسید

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: متاسفانه امار مصدومین افزایش یافته و طبق اخرین آمار ۱۰۰۰ نفر مصدوم شده‌اند و نسبت به سال گذشته آمار مصدومان ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: ۴۳۰ مورد سوختگی، ۳۳۰ مورد آسیب به چشم، ۷۴ قطع عضو و ۱۴ مورد فوتی داشته‌ایم. تعداد زیادی از مصدومان رهگذر بوده‌اند.

افزایش ۲۴ درصدی آمار مصدومان نسبت به سال گذشته

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه آمار مصدومان مراسم‌های مربوط به چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشته آمار افزایش داشته است، گفت: تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است که از میان آن‌ها ۹۰ درصد آقایان و ۱۰ درصد خانم‌ها بوده و از کل این تعداد ۶۷ درصد، افراد زیر ۱۸ سال بوده‌اند.