علیرضازاکانی در گزارش ۲۵ ثانیه‌ای خود به رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت، سه آمار را اعلام کرد که هر سه آنها از واقعیت به دور است.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، علیرضازاکانی در گزارش ۲۵ ثانیه‌ای خود به رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت، سه آمار را اعلام کرد که هر سه آنها از واقعیت به دور است.

آمار اول: تهران ۲۸۵ میدان میوه و تره بار ندارد. عدد اعلام شده به معنای آن است که هر یک از مناطق ۲۲ گانه به طور متوسط ۱۳ میدان میوه و تره بار دارند که این‌چنین نیست. اگر عدد اعلام شده صحت دارد، فهرست دقیق شامل اسامی و نشانی‌ها آنها را به تفکیک ۲۲ منطقه اعلام کنید تا مردم و خبرنگاران به آنان مراجعه کنند.
آمار دوم: میادین میوه و تره بار، ۵۰ درصد میوه تهران را تأمین نمی‌کنند و سهم میادین در تأمین میوه شهروندان به مراتب کمتر بوده و حداکثر یک سوم میوه تهران است.

آمار سوم: قیمت میوه در میادین میوه و تره بار، ۴۵ درصد پایین‌تر از قیمت مغازه‌های سطح شهر نیست و این اختلاف به مراتب کمتر و حداکثر ۳۰ درصد پایین‌تر است، ضمن آنکه در این میان، کیفیت متوسط رو به بالا و بالای میوه‌های مغازه‌های سطح شهر در مقابل کیفیت متوسط رو به پایین و پایین میوه‌هایی که در میادین عرضه می‌شوند را نمی‌توان نادیده گرفت.