: این روزها بحث‌های زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح است و اخبار قابل تامل که برخی از آنها تکراری هستند، به گوش می‌رسد مانند خبری که روز گذشته مبتنی بر تجمع برخی در مقابل منزل محمود احمدی‌نژاد برای درخواست از او جهت کاندیداتوری مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، این روزها بحث‌های زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح است و اخبار قابل تامل که برخی از آنها تکراری هستند، به گوش می‌رسد مانند خبری که روز گذشته مبتنی بر تجمع برخی در مقابل منزل محمود احمدی‌نژاد برای درخواست از او جهت کاندیداتوری مطرح شد. دولت بهار منتسب به رئیس دولت‌های نهم و دهم نوشته بود: «جمعی از افرادی که خود را نماینده اقشار مختلف مردم قم معرفی می‌کردند، روز گذشته با اجتماع در برابر منزل دکتر احمدی‌نژاد، مصرانه از ایشان خواستند تا برای به سامان رساندن مشکلات و‌ شرایط سخت امروز کشور، خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد و در انتخابات پیش‌رو، ثبت‌نام نماید.» فیلم منتشر شده نشان می‌دهد افراد حاضر در مقابل منزل محمود احمدی‌نژاد از انگشتان دو دست تجاوز نمی‌کند و همین موضوع حضور نمایندگان اقشار مختلف برای دعوت انتخاباتی از احمدی‌نژاد را با تردید مواجه کرده است!

اما احمدی‌نژاد چه در سر دارد؟

*شرط گذاشت

دیروز علیرضا بیگی، نماینده مجلس و از افراد نزدیک به احمدی‌نژاد در خصوص این‌که آیا محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم در انتخابات شرکت خواهد کرد، بیان داشت: باید به آقای احمدی‌نژاد اطمینان داده شود که از جانب شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شود. اگر بنا باشد آقای احمدی‌نژاد بیاید کاندیدا شود و بعد هم تایید صلاحیت نشود، این هم باعث سرخوردگی ملی در کشور می‌شود و آسیب وارد می‌کند و هم در عین حال بدون هیچ گناه و دلیلی که ردصلاحیت می‌شود. وی گفت: اگر آقای احمدی‌نژاد بیاید نفر نخست انتخابات خواهد بود. نظرسنجی‌ها هم همین را می‌گویند که امروز احمدی‌نژاد یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سیاسی کشور است و اگر او مورد تایید صلاحیت شورای نگهبان قرار گیرد، می‌تواند پیروز انتخابات پیش‌رو باشد. این نماینده مجلس یازدهم  تاکید کرد: اگر بنا باشد آقای احمدی‌نژاد بیاید و وارد صحنه انتخابات شود و بعد هم رد صلاحیت شود یک پیامد ناگوار خواهد داشت و سبب سرخوردگی می‌شود هواداران ایشان که تعدادشان کم نیستند سرخورده خواهند شد. وی ادامه داد: به‌نظرم آقای احمدی‌نژاد ترجیح می‌دهد اول از این جهت به او اطمینان داده شود که تایید صلاحیت می‌شود یا خیر بعد وارد انتخابات شود واِلا اگر بیاید وارد انتخابات شود و بعد هم ردصلاحیت شود همان بهتر که به صحنه نیاید تا خسارتی وارد نشود.

*احمدی‌نژاد آماده بود

احمدی‌نژاد آماده حضور در انتخابات است و به‌نظر می‌رسد اگر انتخابات دوره چهاردهم به سبب شهادت رئیس جمهور به‌صورت زودهنگام برگزار نمی‌شد، او برای انتخابات ۱۴۰۴ برنامه‌ریزی کرده بود. مانند ۲۴ فروردین سال گذشته که در مراسم تشییع و تدفین مرحوم محمد بقایی، پدر حمید بقایی حضور پیدا نکرد. این  در حالی است که او قبلا حامی بقایی بود چنانکه  وقتی سال ۹۶ برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد، چنین گفت: «آقای بقایی ویژگی‌های خاصی دارد که ۹ ماه بازداشت شد و بر همگان معلوم شد که او فردی پاک است و دیدیم همه کسانی‌که به آقای بقایی تهمت زدند با زدن نامه عذرخواهی کردند.» احمدی‌نژاد اظهار داشت: من با تمام توان در خدمت آقای بقایی به‌عنوان خدمتگزار مردم هستم؛ زندگی من و آقای بقایی و مشایی فدای مردم. حضور من هم فقط برای حمایت از آقای بقایی است. مقام معظم رهبری سفارش کردند که در انتخابات شرکت نکن من هم پذیرفتم، اما این یک توصیه بود، اما فشار و خواست اقشار مختلف بر من برای شرکت است؛ من بر تعهد اخلاقی خود هستم و تنها برای حمایت از آقای بقایی آمده‌ام.» از سوی دیگر نباید فراموش کرد یاران احمدی‌نژاد برای ورود به مجلس دوازدهم سیاست سکوت را در پیش گرفتند که شاید بخشی از برنامه انتخاباتی رئیس دولتشان بوده باشد. به هر حال عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس یازدهم و از وزرای احمدی‌نژاد نیز در مرحله دوم بالاخره رأی مردم کرمانشاه را گرفت و باردیگر حضورش در پارلمان را تمدید کرد. اما او تنها وزیر احمدی‌نژاد در پارلمان دوازدهم نیست و شمس‌الدین حسینی نیز از نمایندگان استان مازندران و حوزه انتخابیه رامسر است که بر نمایندگی مجلس همچنان تکیه خواهد زد. حمیدرضا حاجی‌بابایی هم، همچنان در مجمع نمایندگان استان همدان حضور خواهد داشت و مقصد اصلی رفت و آمدهای او بهارستان خواهد بود. رضا تقی‌پور و نیکزاد نیز دیگر وزرای احمدی‌نژاد هستند که از حوزه‌های انتخابیه تهران و اردبیل در پارلمان دوازدهم حضور دارند. حضور این نمایندگان و احتمال ثبت‌نام احمدی‌نژاد برای انتخابات قابل تامل است. احمدی‌نژاد به چند کشور خارجی هم سفر کرد تا نامش درعرصه بین‌المللی زنده بماند که این امر هم می‌تواند سرفصل قسمتی از برنامه‌‌ریزی‌های احمدی‌نژاد برای حضور مجدد در پاستور باشد. در نهایت او به هیچیک از مراسم‌هایی نرفت که برای شهادت رئیسی وهمراهانش برگزار شد و دلیل آن را می‌توان تداوم چهره مرموز او برای انتخابات ریاست جمهوری دانست. او فقط در مراسم مجلس خبرگان با پیراهن سفید شرکت کرد.

*لاریجانی سانسور شد، اما….