اتفاقات اخیر (اعتراضات 1401) بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آن‌ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

اتفاقات اخیر (اعتراضات ۱۴۰۱) بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آن‌ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

یک اصل، ۲ نگاه

«اعتراض حق مردم است»، این جمله‌ای است که بسیاری از حقوقدانان با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند، اصلی که در دولت‌های مختلف با تمام اختلاف دیدگاه‌هایشان، به یک شکل خوانده شده اما به زعم ناظران، تاکنون اجرایی نشده است. دولت‌های نزدیک به منتهی الیه راست سیاست ایران، تلاش می‌کنند، با ایجاد دوگانه «اعتراض قانونی» و «غیرقانونی»، برخوردهای بعضا تند و تیز صورت گرفته با تجمعات را توجیه کنند اما قانون اساسی ایران، فقط و فقط «عدم مغایر با مبانی اسلام» و «عدم حمل سلاح» را به عنوان شروط برگزاری اعتراض بیان کرده است. دولت‌ها اما تلاش می‌کنند اخذ مجوز از وزارت کشور را لازمه برگزاری اعتراضات بیان کنند اما تا امروز وزارت کشور ایران به درخواست‌ها برای برگزاری تجمعات، چه از جانب احزاب و چه از جانب تشکل‌ها، پاسخ مثبت نداده است. همین موضوع هم سبب شد تا در دولت ابراهیم رئیسی، اعتراضات ۱۴۰۱ به دشمنان و دولت‌های بیگانه نسبت داده شود، موضوعی که با انتقادات بسیاری هم همراه شد. آنچه می‌خوانید، مرور نظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری درباره اعتراضات و تجمعات مردمی است.

محمد باقر قالیباف

اغتشاشات

– اتفاقات اخیر (اعتراضات ۱۴۰۱) بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آن‌ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا  آبان ۱۴۰۱

– از نکات دیگری که از این ماجرا (جان باختن مهسا امینی) روشن شد، این بود که دشمن به دنبال فرصت برای بر هم زدن امنیت است. اما دیدیم خارج نشینانی که هیچ تعلقی به ایران ندارند اشک تمساح ریختن و با هدف بر اندازی نظام دست به عملیات و آشوب و اغتشاش زدند.

خبرگزاری دانشجو  مهر ۱۴۰۱

– در وزارت کشور نشسته بودیم (سال ۸۲)، من در آن جلسه محکم دعوا کردم، حرف‌‎های بسیار تندی زدم، نمی‌خواهم اینجا، آن حرف‌ها را بزنم، در شان جلسه نیست، یعنی من اونجا شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم امشب، هر کس بیاید در کوچه‌ها و بخواهد این کارها را انجام دهد، من قالیباف به عنوان فرمانده ناجا، محکم می‌ایستم، لوله‌اش می‌کنم و جمع‌اش می‌کنم… خلاصه من، توی اون جلسه با برخوردی که انجام دادم، مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا در کوی دانشگاه در سال ۸۲ از شورای امنیت کشور گرفتم و آقای معین و آقای لاری پایش را امضا کردند و به من دادند.

پایگاه خبری آفتاب نیوز  اردیبهشت ۹۶

– اقدامات تروریستی دشمنان ایران نباید بهانه‌ای برای نادیده گرفتن اعتراضات اصلاح خواهانه جمعی از مردم شود. اما باید در نظر داشت که اگر گروه‌های سیاسی و نقش آفرینان فرهنگی و اجتماعی از ابتدا مانع از تبدیل شدن اعتراض اصلاح خواهانه به اغتشاش و اعتراض خشونت طلبانه می‌شدند و همانند عموم مردم عمل کرده و راه خود را از خشونت طلبی جدا می‌کردند، دشمن جنایتکار ایران نمی‌توانست از فرصت ایجاد شده به ضرر مردم سوء استفاده کند.

ایسکانیوز  آبان ۱۴۰۱

سعید جلیلی

اغتشاشات

– فتنه۸۸، هشت‌ماه طول کشید چون نظام نمی‌خواست از قدرت سخت استفاده کند. باید شبهه‌ای که برای جامعه ایجاد شده بود، برطرف می‌شد.

پایگاه خبری عصر ایران- آبان ۱۴۰۱

– نمایشی راه انداختند که برای خود بازیگرانی داشت. در ایران یک خانمی فوت کرد و بازیگران به وسط صحنه آمدند. البته که افراد معمولی نبودند و شامل بایدن و مکرون می‌شدند که اظهار ناراحتی می‌کردند. یک سال نگذشت که پرده دوم این نمایش با موشک‌باران به بیمارستان غزه نمایان شد و همین بازیگران، سراسیمه به تل آویو رفته و با کسانی که این جنایات را مرتکب شده‌اند، عکس یادگاری گرفته و به آن‌ها کمک مالی کردند.

خبرگزاری ایسنا- آذر ۱۴۰۲

– آمریکایی‌ها کسانی هستند که جان هزاران زن را می‌گیرند، بعد در ایران صرفا به‌دلیل فوت یک خانم می‌گویند “زن، زندگی، آزادی” و فوت یک خانم را تاب نمی‌آورند و همه قطعنامه‌ها را علیه ایران وِتو می‌کنند؛ چرا؟ شعار «زن، زندگی، آزادی» در ایران هم صرفا برای برانگیختن زنان در ایران است.

خبرگزاری فارس- دی ۱۴۰۲

–  وقتی عده ای به خیابان می آیند و برای جنایتکاری مثل رضاخان ابراز احساسات می کنند، جای تردید باقی نمی‌ماند که این حرکت نه تنها برای مردم نیست بلکه یک «ارتجاع» آشکار است و باید در برابر آن ایستاد.

پایگاه خبری جهان نیوز – دی ۱۳۹۶

علیرضا زاکانی

اغتشاشات

– موسوی و کروبی از سران داخلی فتنه ۸۸ بودند. متأسفانه افراد فتنه‌گر، آرمان‌ها و نمادهای استواری نظام نظیر سیزده آبان و عاشورای حسینی(ع) را زیرسؤال بردند. سران فتنه به آمریکایی‌ها گرا دادند. آنها میزان مشارکت مردم در انتخابات را پیش‌بینی و تعداد افرادی را که به احمدی نژاد و موسوی رأی می‌دهند ازپیش اعلام کردند.

خبرگزاری تسنیم  دی ۱۳۹۳

– با مقابله و هدایت‌های رهبری فتنه ۸۸ نقش بر آب شد و ۹ دی سبب پاک شدن آلودگی‌ها و جلوگیری از جولان کسانی که سعی در برهم زدن امور در کشور داشتند، شد.

خبرگزاری تسنیم  دی ۱۳۹۷

–  آنچه در ۳‌ماه گذشته تحت عنوان اغتشاشات تجربه شد، خروجی همین ضعف نظام تربیتی است. از خانواده تا مدرسه تا منبر و حوزه و دانشگاه و رسانه.

پایگاه خبری اعتمادآنلاین  بهمن ۱۴۰۱

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

اغتشاشات

– در اتفاقات گذشته بهانه اقتصاد و معیشت غیره بوده اما اتفاقات اخیراعلام جنگ رسمی علیه خدا و احکام خداست، یه عده می‌خواهند بگویند مازیر بار خدا نمی‌خواهیم برویم نمی‌خواهیم دستورات الهی را انجام دهیم ،وقتی با احکام الهی می‌جنگند یعنی با خود خدا مشکل دارند و اسمش راآزادی گذاشتند.

پایگاه خبری انصاف‌نیوز – مهر ۱۴۰۱

– صف اعتراض از اغتشاش جداست، باید اموال مردم حفظ شود و نمی‌توان به اسم اعتراض، اغتشاش و نا امنی ایجاد کرد.

پایگاه خبری آفتاب نیوز – آذر ۱۴۰۱

– حوادث کوی دانشگاه سال ۷۸ به علت یک ندانم کاری رخ داد که منجر به حادثه ای علیه کل نظام اسلامی شد. حادثه کوی دانشگاه بیش از ۵ روز طول نکشید. هدف در آن حادثه نیز براندازی و عبور از نظام بود هر چند در ابتدا یک حرکت دانشجویی مطرح شده بود… غنی‌سازی هسته‌ای، تفکر استکبارستیزی و پیشرفت‌ها در صنعت هوافضا سبب شد که عده‌ای نخواهند این دولت (دولت محمود احمدی‌نژاد، در سال ۸۸ دوباره بر سر کار آید. برای رسیدن به این هدف، نیروهای داخلی و خارجی متحد شدند و فتنه ۸۸ را شکل دادند. فتنه ۸۸ در واقع اتحاد نیروهای داخلی و خارجی برای سقوط گفتمان انقلاب اسلامی بود.

دنیای اقتصاد  دی ۱۳۹۵

مسعود پزشکیان

اعتراضات

– تسریع در شفاف کردن علت مرگ خانم مهسا امینی توسط تیمی کارشناسی و بی طرف قطعا تاثیر زیادی در ایجاد آرامش و کاهش التهاب جامعه خواهدداشت. ارزیابی عملکرد و میزان کارایی یا عدم کارایی گشت موسوم به امنیت اخلاقی و تاکید بر برخورد عزتمندانه توام با دلسوزی و خیرخواهی و به دور از اجبار و امر و نهی با مردم عزیز کشور راه برون رفت از نگرانی‌هاست.

خبرگزاری برنا – مهر ۱۴۰۱

– تمام اعتراضات و تشنج‌ها از بی‌عدالتی شکل می‌گیرد؛ نمی‌توان حق فردی را خورد و به او گفت سکوت کن …این مردم ۹۸ درصدشان به جمهوری اسلامی رای داده‌اند؛ چرا امروز شرایط چنین شده؟ زیرا حق‌کشی‌ها، خوردن‌ها و بردن‌ها را دیده‌اند…. با دختر مردم به خاطر اینکه پوشش او مطابق آنچه ما می‌گوییم نیست، برخورد می‌شود؛ ما مقصر بودیم یا آنها؟ به‌جای اینکه خودمان را بزنیم، آن‌ها را می‌زنیم.

روزنامه هم میهن – خرداد ۴۰۳

– کشور متعلق به همه است، مال یک دسته، یک گروه و یک جریان نیست. ولی متاسفانه ما آمدیم همه آن کسانی که آن طرف بودند را به بهانه‌های مختلف کنار گذاشتیم و یکدست کردیم. حالا یک دست کردند؟ اشکال ندارد سفره مردم را رنگین کنند و مشکلات مردم را حل کنند. ولی اگر نتوانستند این را حل کنند توجیه نکنند و بازی «کی بود، کی بود، ما نبودیم به راه نیندازند»؛ حالا که خودشان هستند، حل کنند ما هم دعا و کمک می‌کنیم.

خبرگزاری ایلنا – تیر ۱۴۰۰

– در آبان ۹۸ مدیریت کشور مقصر بود. حوادث آبان را اگر هم پیگیری می‌کردیم، جواب نمی‌دادند، چون قوه قضاییه برای خودش یک تصمیم می‌گیرد؛ نیروی امنیتی برای خودش یک تصمیم می‌گیرد، بچه‌هایی که در سپاه هستند اصلاً جوابگوی مجلس نیستند که مجلس بخواهد پیگیری کند و جواب بگیرد. اینها اشکالات عمده‌ای است که ما داریم. جاهایی وجود دارد و تصمیم‌هایی می‌گیرند که به مجلس پاسخگو نیستند.

خبرگزاری ایلنا – فروردین ۱۴۰۰

مصطفی پورمحمدی

اغتشاش و اعتراض

– در همه موضوعات موردنیاز جامعه، انقلاب عظیمی رخ داده است و پایه و مبنای اتفاقات به‌خوبی در جامعه افتاده و امروز ایران اسلامی دارای یک جامعه زنده، پویا، فعال و هوشیار در کشور است.حتی اعتراضاتی که در کشور گاهی رخ می‌دهد، نشانه زنده بودن جامعه است.

خبرگزاری فارس  بهمن ۱۴۰۰

– این جوانانی که تظاهرات کردند، فرمانداری را آتیش زدند، مسجد سلیمان از شهر‌های بود که قبل از انقلاب تقریبا همه دختر‌ها و پسرها درس خوانده بودند شهر نفتی بود و اکثر دیپلم داشتند یعنی علتش این بود که در شرکت نفت هم انیقدر نیرو جذب نمی‌کردند کارخانه نداشت، یک بن‌بستی بود، بیکار بودند به خاطر همین دنبال کار بودند و آمده بودند فرمانداری را آتش زده بودند. من دیدم که این شهر بن‌بست است یعنی شرکت نفت که پروژه ندارد، نیرو هم جذب نمی‌کند … تا اینا‌ها را حل نکنیم نمی‌توانیم مردم را بگیریم، جوان‌ها را بگیریم زندانی کنیم.. که چی؟ خب اینها یک سری مطالباتی دارند که باید به آنها جواب داده شود.

گفت‌وگو با برنامه دست خط  اردیبهش ۱۳۹۸

– (در مورد اعتراضات سال ۸۸) دشمنان می‌خواهند با آشوب در کشور ما آن را به سرنوشتی همانند عراق دچار کنند و یا اینکه مشکلات بسیار امنیتی و انتظامی برای ما به وجود بیاورند که مردم بگویند ما نان و امکانات رفاهی نمی‌خواهیم و خواسته ما امنیت است. ریگی که در چند سال اخیر ۴۰۰ بی‌گناه را کشته است در کشورهای غربی به عنوان مبارز و آزادی‌خواه معرفی می‌شود و خجالت هم نمی‌کشند.

پایگاه خبری فرارو  اسفند ۸

اتفاقات اخیر (اعتراضات ۱۴۰۱) بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آن‌ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

یک اصل، ۲ نگاه

«اعتراض حق مردم است»، این جمله‌ای است که بسیاری از حقوقدانان با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند، اصلی که در دولت‌های مختلف با تمام اختلاف دیدگاه‌هایشان، به یک شکل خوانده شده اما به زعم ناظران، تاکنون اجرایی نشده است. دولت‌های نزدیک به منتهی الیه راست سیاست ایران، تلاش می‌کنند، با ایجاد دوگانه «اعتراض قانونی» و «غیرقانونی»، برخوردهای بعضا تند و تیز صورت گرفته با تجمعات را توجیه کنند اما قانون اساسی ایران، فقط و فقط «عدم مغایر با مبانی اسلام» و «عدم حمل سلاح» را به عنوان شروط برگزاری اعتراض بیان کرده است. دولت‌ها اما تلاش می‌کنند اخذ مجوز از وزارت کشور را لازمه برگزاری اعتراضات بیان کنند اما تا امروز وزارت کشور ایران به درخواست‌ها برای برگزاری تجمعات، چه از جانب احزاب و چه از جانب تشکل‌ها، پاسخ مثبت نداده است. همین موضوع هم سبب شد تا در دولت ابراهیم رئیسی، اعتراضات ۱۴۰۱ به دشمنان و دولت‌های بیگانه نسبت داده شود، موضوعی که با انتقادات بسیاری هم همراه شد. آنچه می‌خوانید، مرور نظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری درباره اعتراضات و تجمعات مردمی است.

محمد باقر قالیباف

اغتشاشات

– اتفاقات اخیر (اعتراضات ۱۴۰۱) بار دیگر نشان داد که گردانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آن‌ها، دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خبرگزاری ایرنا  آبان ۱۴۰۱

– از نکات دیگری که از این ماجرا (جان باختن مهسا امینی) روشن شد، این بود که دشمن به دنبال فرصت برای بر هم زدن امنیت است. اما دیدیم خارج نشینانی که هیچ تعلقی به ایران ندارند اشک تمساح ریختن و با هدف بر اندازی نظام دست به عملیات و آشوب و اغتشاش زدند.

خبرگزاری دانشجو  مهر ۱۴۰۱

– در وزارت کشور نشسته بودیم (سال ۸۲)، من در آن جلسه محکم دعوا کردم، حرف‌‎های بسیار تندی زدم، نمی‌خواهم اینجا، آن حرف‌ها را بزنم، در شان جلسه نیست، یعنی من اونجا شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم امشب، هر کس بیاید در کوچه‌ها و بخواهد این کارها را انجام دهد، من قالیباف به عنوان فرمانده ناجا، محکم می‌ایستم، لوله‌اش می‌کنم و جمع‌اش می‌کنم… خلاصه من، توی اون جلسه با برخوردی که انجام دادم، مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا در کوی دانشگاه در سال ۸۲ از شورای امنیت کشور گرفتم و آقای معین و آقای لاری پایش را امضا کردند و به من دادند.

پایگاه خبری آفتاب نیوز  اردیبهشت ۹۶

– اقدامات تروریستی دشمنان ایران نباید بهانه‌ای برای نادیده گرفتن اعتراضات اصلاح خواهانه جمعی از مردم شود. اما باید در نظر داشت که اگر گروه‌های سیاسی و نقش آفرینان فرهنگی و اجتماعی از ابتدا مانع از تبدیل شدن اعتراض اصلاح خواهانه به اغتشاش و اعتراض خشونت طلبانه می‌شدند و همانند عموم مردم عمل کرده و راه خود را از خشونت طلبی جدا می‌کردند، دشمن جنایتکار ایران نمی‌توانست از فرصت ایجاد شده به ضرر مردم سوء استفاده کند.

ایسکانیوز  آبان ۱۴۰۱

سعید جلیلی

اغتشاشات

– فتنه۸۸، هشت‌ماه طول کشید چون نظام نمی‌خواست از قدرت سخت استفاده کند. باید شبهه‌ای که برای جامعه ایجاد شده بود، برطرف می‌شد.

پایگاه خبری عصر ایران- آبان ۱۴۰۱

– نمایشی راه انداختند که برای خود بازیگرانی داشت. در ایران یک خانمی فوت کرد و بازیگران به وسط صحنه آمدند. البته که افراد معمولی نبودند و شامل بایدن و مکرون می‌شدند که اظهار ناراحتی می‌کردند. یک سال نگذشت که پرده دوم این نمایش با موشک‌باران به بیمارستان غزه نمایان شد و همین بازیگران، سراسیمه به تل آویو رفته و با کسانی که این جنایات را مرتکب شده‌اند، عکس یادگاری گرفته و به آن‌ها کمک مالی کردند.

خبرگزاری ایسنا- آذر ۱۴۰۲

– آمریکایی‌ها کسانی هستند که جان هزاران زن را می‌گیرند، بعد در ایران صرفا به‌دلیل فوت یک خانم می‌گویند “زن، زندگی، آزادی” و فوت یک خانم را تاب نمی‌آورند و همه قطعنامه‌ها را علیه ایران وِتو می‌کنند؛ چرا؟ شعار «زن، زندگی، آزادی» در ایران هم صرفا برای برانگیختن زنان در ایران است.

خبرگزاری فارس- دی ۱۴۰۲

–  وقتی عده ای به خیابان می آیند و برای جنایتکاری مثل رضاخان ابراز احساسات می کنند، جای تردید باقی نمی‌ماند که این حرکت نه تنها برای مردم نیست بلکه یک «ارتجاع» آشکار است و باید در برابر آن ایستاد.

پایگاه خبری جهان نیوز – دی ۱۳۹۶

علیرضا زاکانی

اغتشاشات

– موسوی و کروبی از سران داخلی فتنه ۸۸ بودند. متأسفانه افراد فتنه‌گر، آرمان‌ها و نمادهای استواری نظام نظیر سیزده آبان و عاشورای حسینی(ع) را زیرسؤال بردند. سران فتنه به آمریکایی‌ها گرا دادند. آنها میزان مشارکت مردم در انتخابات را پیش‌بینی و تعداد افرادی را که به احمدی نژاد و موسوی رأی می‌دهند ازپیش اعلام کردند.

خبرگزاری تسنیم  دی ۱۳۹۳

– با مقابله و هدایت‌های رهبری فتنه ۸۸ نقش بر آب شد و ۹ دی سبب پاک شدن آلودگی‌ها و جلوگیری از جولان کسانی که سعی در برهم زدن امور در کشور داشتند، شد.

خبرگزاری تسنیم  دی ۱۳۹۷

–  آنچه در ۳‌ماه گذشته تحت عنوان اغتشاشات تجربه شد، خروجی همین ضعف نظام تربیتی است. از خانواده تا مدرسه تا منبر و حوزه و دانشگاه و رسانه.

پایگاه خبری اعتمادآنلاین  بهمن ۱۴۰۱

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

اغتشاشات

– در اتفاقات گذشته بهانه اقتصاد و معیشت غیره بوده اما اتفاقات اخیراعلام جنگ رسمی علیه خدا و احکام خداست، یه عده می‌خواهند بگویند مازیر بار خدا نمی‌خواهیم برویم نمی‌خواهیم دستورات الهی را انجام دهیم ،وقتی با احکام الهی می‌جنگند یعنی با خود خدا مشکل دارند و اسمش راآزادی گذاشتند.

پایگاه خبری انصاف‌نیوز – مهر ۱۴۰۱

– صف اعتراض از اغتشاش جداست، باید اموال مردم حفظ شود و نمی‌توان به اسم اعتراض، اغتشاش و نا امنی ایجاد کرد.

پایگاه خبری آفتاب نیوز – آذر ۱۴۰۱

– حوادث کوی دانشگاه سال ۷۸ به علت یک ندانم کاری رخ داد که منجر به حادثه ای علیه کل نظام اسلامی شد. حادثه کوی دانشگاه بیش از ۵ روز طول نکشید. هدف در آن حادثه نیز براندازی و عبور از نظام بود هر چند در ابتدا یک حرکت دانشجویی مطرح شده بود… غنی‌سازی هسته‌ای، تفکر استکبارستیزی و پیشرفت‌ها در صنعت هوافضا سبب شد که عده‌ای نخواهند این دولت (دولت محمود احمدی‌نژاد، در سال ۸۸ دوباره بر سر کار آید. برای رسیدن به این هدف، نیروهای داخلی و خارجی متحد شدند و فتنه ۸۸ را شکل دادند. فتنه ۸۸ در واقع اتحاد نیروهای داخلی و خارجی برای سقوط گفتمان انقلاب اسلامی بود.

دنیای اقتصاد  دی ۱۳۹۵

مسعود پزشکیان

اعتراضات

– تسریع در شفاف کردن علت مرگ خانم مهسا امینی توسط تیمی کارشناسی و بی طرف قطعا تاثیر زیادی در ایجاد آرامش و کاهش التهاب جامعه خواهدداشت. ارزیابی عملکرد و میزان کارایی یا عدم کارایی گشت موسوم به امنیت اخلاقی و تاکید بر برخورد عزتمندانه توام با دلسوزی و خیرخواهی و به دور از اجبار و امر و نهی با مردم عزیز کشور راه برون رفت از نگرانی‌هاست.

خبرگزاری برنا – مهر ۱۴۰۱

– تمام اعتراضات و تشنج‌ها از بی‌عدالتی شکل می‌گیرد؛ نمی‌توان حق فردی را خورد و به او گفت سکوت کن …این مردم ۹۸ درصدشان به جمهوری اسلامی رای داده‌اند؛ چرا امروز شرایط چنین شده؟ زیرا حق‌کشی‌ها، خوردن‌ها و بردن‌ها را دیده‌اند…. با دختر مردم به خاطر اینکه پوشش او مطابق آنچه ما می‌گوییم نیست، برخورد می‌شود؛ ما مقصر بودیم یا آنها؟ به‌جای اینکه خودمان را بزنیم، آن‌ها را می‌زنیم.

روزنامه هم میهن – خرداد ۴۰۳

– کشور متعلق به همه است، مال یک دسته، یک گروه و یک جریان نیست. ولی متاسفانه ما آمدیم همه آن کسانی که آن طرف بودند را به بهانه‌های مختلف کنار گذاشتیم و یکدست کردیم. حالا یک دست کردند؟ اشکال ندارد سفره مردم را رنگین کنند و مشکلات مردم را حل کنند. ولی اگر نتوانستند این را حل کنند توجیه نکنند و بازی «کی بود، کی بود، ما نبودیم به راه نیندازند»؛ حالا که خودشان هستند، حل کنند ما هم دعا و کمک می‌کنیم.

خبرگزاری ایلنا – تیر ۱۴۰۰

– در آبان ۹۸ مدیریت کشور مقصر بود. حوادث آبان را اگر هم پیگیری می‌کردیم، جواب نمی‌دادند، چون قوه قضاییه برای خودش یک تصمیم می‌گیرد؛ نیروی امنیتی برای خودش یک تصمیم می‌گیرد، بچه‌هایی که در سپاه هستند اصلاً جوابگوی مجلس نیستند که مجلس بخواهد پیگیری کند و جواب بگیرد. اینها اشکالات عمده‌ای است که ما داریم. جاهایی وجود دارد و تصمیم‌هایی می‌گیرند که به مجلس پاسخگو نیستند.

خبرگزاری ایلنا – فروردین ۱۴۰۰

مصطفی پورمحمدی

اغتشاش و اعتراض

– در همه موضوعات موردنیاز جامعه، انقلاب عظیمی رخ داده است و پایه و مبنای اتفاقات به‌خوبی در جامعه افتاده و امروز ایران اسلامی دارای یک جامعه زنده، پویا، فعال و هوشیار در کشور است.حتی اعتراضاتی که در کشور گاهی رخ می‌دهد، نشانه زنده بودن جامعه است.

خبرگزاری فارس  بهمن ۱۴۰۰

– این جوانانی که تظاهرات کردند، فرمانداری را آتیش زدند، مسجد سلیمان از شهر‌های بود که قبل از انقلاب تقریبا همه دختر‌ها و پسرها درس خوانده بودند شهر نفتی بود و اکثر دیپلم داشتند یعنی علتش این بود که در شرکت نفت هم انیقدر نیرو جذب نمی‌کردند کارخانه نداشت، یک بن‌بستی بود، بیکار بودند به خاطر همین دنبال کار بودند و آمده بودند فرمانداری را آتش زده بودند. من دیدم که این شهر بن‌بست است یعنی شرکت نفت که پروژه ندارد، نیرو هم جذب نمی‌کند … تا اینا‌ها را حل نکنیم نمی‌توانیم مردم را بگیریم، جوان‌ها را بگیریم زندانی کنیم.. که چی؟ خب اینها یک سری مطالباتی دارند که باید به آنها جواب داده شود.

گفت‌وگو با برنامه دست خط  اردیبهش ۱۳۹۸

– (در مورد اعتراضات سال ۸۸) دشمنان می‌خواهند با آشوب در کشور ما آن را به سرنوشتی همانند عراق دچار کنند و یا اینکه مشکلات بسیار امنیتی و انتظامی برای ما به وجود بیاورند که مردم بگویند ما نان و امکانات رفاهی نمی‌خواهیم و خواسته ما امنیت است. ریگی که در چند سال اخیر ۴۰۰ بی‌گناه را کشته است در کشورهای غربی به عنوان مبارز و آزادی‌خواه معرفی می‌شود و خجالت هم نمی‌کشند.

پایگاه خبری فرارو  اسفند ۸۸