جنگ در اوکراین در شرایطی وارد بیست و هفتمین روز خود شده است که حملات شدید نیرو‌های مهاجم روسی برای تصرف شهر‌ها به ویژه ماریوپل ادامه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،ارتش روسیه گفته است که این شهر باید تسلیم شود تا اجازه ورود کاروان‌های امدادی را بدهد، با این حال مقامات کی‌یف گفته‌اند نیرو‌های مدافع ماریوپل اسلحه‌های خود را بر زمین نخواهند گذاشت.

همزمان موج فرار جنگ‌زدگان اوکراینی به کشور‌های همسایه از جمله لهستان ادامه یافته است.

آخرین اخبار و تحولات مرتبط با حمله روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه ۲۲ مارس (۲ فروردین) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید.

وزارت دفاع بریتانیا: نیرو‌های روسیه در اوکراین «تا حد زیادی متوقف شده‌اند»

وزارت دفاع بریتانیا در تازه‌ترین گزارش اطلاعاتی خود گفته است نیرو‌های اوکراینی تلاش‌های مجدد روسیه برای اشغال شهر ماریوپل در جنوب این کشور را دفع کرده‌اند.

در این گزارش آمده است: «نیرو‌های روسیه در سایر نقاط اوکراین برای یک روز دیگر پیشروی محدودی داشته‌اند و اکثر نیرو‌ها به صورت عمده در مکان‌های قبلی خودشان متوقف شده‌اند.»

پنتاگون نیرو‌های روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین متهم کرد

وزارت دفاع آمریکا با متهم کردن نیرو‌های ارتش روسیه به ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین گفت بمباران‌های کور شهری بخشی از «استراتژی عمدی» کرملین بوده است.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون، در یک نشست خبری گفت: «ما یقینا شاهد شواهد آشکاری از ارتکاب جنایات جنگی توسط نیرو‌های روسی هستیم و به جمع‌آوری اسناد و مدارک در این زمینه کمک خواهیم کرد.»

اوکراین: بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ماریوپل گیر افتاده‌اند

مقامات اوکراینی می‌گویند بیش از ۱۰۰ هزار نفر هنوز در شهر محاصره شده ماریوپل حضور دارند و نتوانسته‌اند هنوز از شهر خارج شوند.

ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین، به رسانه‌های محلی گفته است از زمانی که نیرو‌های روسیه شهر ماریوپول را تحت محاصره گرفته‌اند حدود ۴۵ هزار نفر از این شهر تخلیه شده‌اند.