فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نتیجه اغتشاشات به طمع انداختن دشمن بود. آن‌ها که می‌گویند «زن زندگی آزادی» آیا شهدای زن حرم شاهچراغ گناهی کرده بودند؟آیا آزادی برهنگی، بی بندباری و زیر پا گذاشتن حرمات الهی است؟
به گزارش پایگاه خبری مردمی ها ،  سردار سرلشکر پاسدار حسن سلامی در اجتماع عظیم تشییع‌کنندگان شهدای تروریستی حرم شاهچراغ با تسلیت شهادت جمعی از زائران در حادثه تروریستی شیراز در آستانه نماز مغرب و عشا به محضر حضرت ولعی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، ملت ایران، مردم شیراز و خانواده شهدا اظهار داشت:‌ای کاش ظهر عاشورا مردم شیراز می‌بودند تا امام حسین (ع) در قتگاه تنها نمی‌ماند و کسی نمی‌توانست دستان حضرت ابوالفضل (ع) را قطع کند؛ اگر شما مردم شیراز می‌بودید حضرت علی اصغر تشنه و با تیتر سه شعبه شهید نمی‌شد. اگر آن روز بودید هیچ فرزندی از فرزندان حریم اهل بیت به ا‌سارت و به شام نمی‌رفت.
‌وی با بیان اینکه امروز مردم ایران و شیراز به خوبی رهبر انقلاب را در‌بر گرفته‌اندف تاکید کرد: رهبر انقلاب در قلب جهاد ا‌یستاده‌اند و مردم ایران امام خامنه‌ای را در برا‌بر انواع دشمنی‌ها تنها نگذاشته‌اند و امامشان را صیانت می‌کنند.
به نوشته تسنیم؛ سرلشکر سلامی به جمعیت باشکوه تشییع‌کنندگان و حضور در بدرقه آسمانی شهدای تروریستی اشاره کرد و گفت: اگر کمی انسانیت و مردانگی دارند شیراز را از آسمان ببینند؛ این شیراز و ایران واقعی است که نشان‌دهنده انقلاب شکوهمند اسلامی است و با شرا‌رت تعدادی معدود فریب‌خورد هرگز آسیب نخواهد دید. من به عنوان سرباز کوچک و فدایی و نوکر شما، دستانتان را می‌بوسم، خاک کف پایتان را می‌بوسم و آن را برای تبرک به صورتم می‌کشم شما همیشه عزت ولایت و زینت‌بخش اسلام هستید و امروز چشم دشمن را کور کردید و وادار کردید شعله‌های آتشش خاموش شود او خفقان گرفت تا فریاد‌های پرشکوه شما را شنید.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این شهیدان خون جاری در رگ‌های جاری انقلاب و روح جاری در پیکره ملت هستند، تصریح کرد: امروز دوباره قلب‌های ما به هم پیوند خورد و همه برای شهیدانمان گریستیم و همه آمدیم و همه با خانواده شهدا همدلی کردید و این حجت‌های درخشان الهی را روی دستا‌نتان گرفتید تا همه بدانند این ملت زنده است و اینجا رود‌های خروشان از انسان‌ها را می‌بینید که زورق‌های شهادت را در میان امواجشان گرفتند و به به خدا می‌سپارند. هرچه از شیراز بگوییم کم است شما مردم وفادار به دشمن نشان دادید که او هیچ و پوچ است و فقط فریاد‌های شیطانی از رسانه‌ها پوشالی است.
وی با بیان اینکه توطئه اخیر محصول رژیم صهیونیستی است، تاکید کرد: آن‌ها شکست‌های بزرگی از ملت در ۴۳ سال گذشته دریافت کرده‌اند. ملت ایران آمریکا را مفتضاحه از ایران بیرون راندند و وقتی لاله جاسوسی او را گرفتند تیر خلاص به اعتبار او ز‌دند و او را تحقیر و زیر پا له کردند و ان روز امام خمینی فرمودند “آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند” و این برای آمریکا سخت بود که زبده‌ترین نیروهایش در بیایان و آتش گرفتار شدند و امام خمینی فرمودند آمریکا نتوانست کاری بکند.
فرمانده کل سپاه با اشاره به دوران ۸ ساله دفاع مقدیس خاطرنشان کرد: وقتی مردم ایران به میدان جنگ رفتند و جوانانمان استوار سینه ستبر کردند تا حتی تیر‌ها به خاک این مملکت اصابت نکند شکست دیگری به آمریکا تحمیل شد و باز هم ثابت شد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. شما با خط زیبای اربعین نشان دادید قلب‌ها و ذهن‌های ایرانی‌ها همیشه برای شنیدن حسینی است و دل‌ها علوی است و روح امام حسین بر کالبد ملت جاری است و امام حسین با یزید و اصحابش سازگاری ندارند و باز هم آمریکا غلطی نمی‌تواند بکند.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه وقتی آمریکا ملت ایران را تحریم کرد و دارو نداد و اجازه صادرات و واردات نداد مردم در میدان پاسخش را دادند، ادامه داد: پهپاد آن‌ها را زدیم و آن‌ها بی‌عمل ماندند و دوباره ثابت شد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. وقتی قهرمان مبارزه با ترو‌ریسم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ناجوانمردانه در عراق شهید کردند؛ پایگاه آ‌مریکایی را هدف قرار دادیم نتوانستند پا‌سخ دهندو باز ثابت شد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
وی با بیان اینکه آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود خسته و شکست‌خورده در جنگ یمن و شکست در تشکیل دولت در عراق و شکست در لبنان و سوریه وقتی نفوذ و قدرت سیاسی و معنوی ایران عزیز را در سرزمین‌های دور‌دست دیدند، متوجه شدند بر ملت ایران نمی‌توانند فائق آیند، ادامه داد: آن‌ها پس از شکست‌های پی در پی، به این فکر افتادند تا به جوانان کشورمان آسیب بزنند.
سرلشکر سلامی خطاب به جوانان گفت: به جوانان این سرزمین و اندک جوانانی که گول عملیات رسانه‌ای دشمن را خورده‌اند می‌گویم که می‌دانید که آرزوی آمریکا برای شما چیست آن‌ها اعلام کردند نمی‌توانند ایران شکست دهیم مگر با جوانانش؛ آن‌ها می‌گویند بر ایران و آرمان اسلامی و آرزو‌های بزرگ این کشور نمی‌توانیم غلبه کنیم، مگر اینکه بر جوانان غلبه کنیم و رویای آمریکا این است که جوانانمان فقط کشته شوند و فرقی برایشان نمی‌کند که چه کسی کشته شود؛ جوان انقلابی یا جوان اغتشاشکر؛ می‌خواهند جوانان ما را مرده ببینند. به دنبال تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس هستند، پس بدانید آن‌ها خواب خوبی برای شما ندیده‌اند.