خرید ساندویچ پانل یکی از اقداماتی است که سبب می‌شود افراد بتوانند سازه‌های محکم و با دوام داشته باشند، در واقع دلیل این امر استفاده از متریال با کیفیت در طراحی و تولید تجهیزات است. همانطور که می‌دانید ساندویچ پانل‌ها سازه‌های از پیش ساخته و با کیفیتی هستند که با وجود کاربرد‌های فراوان، از قیمت بسیار کم نیز برخوردار است.

 

هنگام خرید ساندویچ پانل باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید ساندویچ پانل یکی از اقداماتی است که سبب می‌شود افراد بتوانند سازه‌های محکم و با دوام داشته باشند، در واقع دلیل این امر استفاده از متریال با کیفیت در طراحی و تولید تجهیزات است. همانطور که می‌دانید ساندویچ پانل‌ها سازه‌های از پیش ساخته و با کیفیتی هستند که با وجود کاربرد‌های فراوان، از قیمت بسیار کم نیز برخوردار است.

گفتنی است که این سازه‌ها جایگزین‌ایده‌آل برای مصالح ساختمانی هستند و به شما کمک می‌کند تا بتوانید از مزایای فوق‌العاده آن بهره مند شوید. البته برای خرید ساندویچ پانل همواره باید به نکات خاصی توجه کنید که در تاثیز زیادی در کیفیت تجهیزات خریداری شده دارد، در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

نکات مهم در انتخاب ساندویچ پانل

با توجه به توضیحات عنوان شده، خرید ساندویچ پانل به عوامل زیادی بستگی دارد. در واقع پیشرفت تکنولوژی سبب شده که امروزه سازه‌ها با کیفیت و مرغوبیت به بازار عرضه شوند که خرید آن‌ها مستلزم رعایت نکات خاصی است، این نکات شامل موارد زیر هستند:

ورق فلزی

ساندویچ پانل‌ها سازه‌های کاربردی هستند که از ترکیب دو ورقه فلزی و یک فوم ساخته می‌شود. معمولاً در تولید انواع ورق‌های از فلزاتی مثل آلومینیوم، آلوزینک و گالوانیزه استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که ورق‌های گالوانیزه ارزان‌ترین مدل هستند و معمولاً بسیاری از سازه‌ها به واسطه این فلز تولید می‌شود. البته ورق‌های فلزی آلوزینک به دلیل وارداتی بودن از قیمت بیشتری برخوردار هستند، این تجهیزات بسیار با دوام هستند به همین دلیل برای طراحی و تولید ساندویچ پانل سفارشی از این متریال استفاده می‌شود.

فوم میانی

از دیگر متریالی که در طراحی و تولید انواع ساندویچ پانل استفاده می‌شود، فوم میانی است. این متریال از جنس پلی استایرن، پلی یورتان و پشم سنگ استفاده می‌شود که به عنوان یک عایق محکم و مناسب در برابر آب، باد، دما، حریق، گرد و غبار، باکتری و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. این متریال تحت نظر متخصصین حرفه‌ای و با نظارت کارشناسان تولید می‌شود، بیشتر مواد مصرفی در کارخانه‌های داخلی از نوع XPS تولید می‌شود که کیفیت و عملکرد آن با پلی اورتان قابل قیاس نخواهد بود.

تجهیزات پیشرفته

بدون شک استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته در تولید انواع ساندویچ پانل بسیار تأثیر‌گذار است، در واقع این تجهیزات باید عملکرد مطابق با استاندارد‌های جهانی داشته باشند. البته در سال‌های اخیر ورود دستگاه‌های چینی و بی‌کیفیت به بازار سبب شده که کیفیت تولیدات تا حد زیادی کاهش پیدا کند از این رو ساختمان‌هایی که با این ساندویچ پانل‌ها ساخته می‌شود اغلب دچار پوسیدگی و خرابی می‌شوند.

همانطور که می‌دانید ساندویچ پانل‌ها به صورت کاملاً آماده به مشتریان تحویل داده می‌شود، از این رو استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته علاوه بر تاثیر در کیفیت می‌تواند در اندازه‌گیری و قالب‌بندی‌های دقیق نیز مؤثر باشد. در واقع سازه‌های تولید شده پس از مونتاژ شدن دیگر قابلیت آب‌بندی را ندارند به همین دلیل عدم دقت در ساخت و قالب‌بندی‌ها سبب تولید سازه‌های بی‌کیفیت خواهد شد.

تولید‌کنندگان

با توجه به این که تمامی موارد عنوان شده تاثیر زیادی در کیفیت سازه‌ها دارد و هر یک از آن‌ها به عنوان نکات مهم در خرید ساندویچ پانل هستند، اما شرکت تولید‌کننده عامل اصلی و محرک این موارد است. در واقع کمپانی‌های زیادی در زمینه طراحی و تولید این سازه‌ها فعالیت می‌کنند که در این میان دنیای ماموت با ارائه محصولات بی‌نظیر که ثمر استفاده از متریال با کیفیت و دستگاه‌های پیشرفته است سبب شده که سهم عمده‌ای از خرید و فروش این تجهیزات به این کمپانی تعلق داشته باشد. برای بهره مندی از این سازه‌ها و تولیدات دنیای ماموت می‌توانید به یکی از نمایندگی‌های معتبر در تمامی استان‌ها مراجعه کنید.

تضمین کیفیت

بدون شک یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید ساندویچ پانل باید مورد توجه قرار بگیرد، ضمانت کالا است. در واقع کمپانی‌های بزرگ در سراسر دنیا سعی دارند با ارائه ضمانت معتبر، کیفیت و دوام تولیدات خود را تضمین کنند. در این میان برخی از کمپانی‌ها به دلیل استفاده از متریال با کیفیت و به کار‌گیری تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته محصولاتی مرغوبیت زیاد تولید می‌کنند و همین امر سبب شده که بتوانند با خیال راحت تولیدات خود را برای سال‌های طولانی ضمانت کنند.

نتیجه‌گیری

توجه به نکات عنوان شده در هنگام خرید ساندویچ پانل می‌تواند در کیفیت محصولات بسیار موثر باشد، اما نکته مهمی که در مطالب بالا نیز به آن اشاره داشتیم کمپانی سازنده این تجهیزات است که می‌تواند به عنوان رکن اصلی مورد توجه قرار بگیرد. دنیای ماموت با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته و فرمول ساخت استاندارد سازه‌های محکم و با دوام را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در یکی از کمپانی‌های معتبر در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل از که تمامی نکات اساسی را در هنگام طراحی و تولید این سازه‌ها رعایت می‌کند. در این کمپانی تمامی سازه‌ها تحت کنترل و نظارت متخصصین حرفه‌ای ساخته می‌شود و از همه مهم‌تر این که با قیمت بسیار مناسب در اختیار افراد قرار می‌گیرد.