رستم قاسمی‌وزیر نفت دولت محمود احمدی‌نژاد بود. او یکی از وزرای پرحاشیه دولت او محسوب می‌شد. این حاشیه‌ها از زمانی که سیدابراهیم رئیسی تصمیم گرفت وزیر نفت سابق را برای وزارت خانه راه و شهرسازی هم معرفی کند همراه او وارد دولت رئیسی شد. اما دیروز دوباره رستم قاسمی‌با حاشیه‌ای جدید در صدر اخبار قرار گرفت. این بار تصاویری از او بخش شد که سیلی از انتقادات را به سمت دولت رئیسی و قاسمی ‌روانه کرد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها ،  رستم قاسمی‌در نیمه دوم دهه هشتاد فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء را بر عهده داشت. او بعد از این به عنوان وزیر نفت وارد دولت محمود احمدی‌نژاد شد. قاسمی ‌زمانی سکان وزارت نفت را بر عهده گرفت که تحریم‌های زیادی علیه صنعت نفت ایران از سوی آمریکا اعمال شده بود. در همان دوران بود که حاشیه‌های فروش نفت ایران شکل گرفت و ماجراهای فساد افرادی همچون بابک زنجانی که بعد‌ها بازداشت شد به وجود آمد.
در زمان وزارت رستم قاسمی‌در وزارت نفت، ماجرای گم شدن دکل نفتی مشهور نیز اتفاق افتاد. در سال ۱۳۹۱ این دکل متعلق به صندوق بازنشستگی ناجا بوده که به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری شده بود. این ماجرا در دولت روحانی علنی و تأیید شد. در همان زمان روزنامه قانون در این باره نوشت: « خبر گم‌شدن دکل نفتی که در ابتدا به یک طنزتلخ برای تسویه حساب سیاسی شباهت داشت با تایید بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت روحانی رنگ و بوی جدی به خود گرفت. با سر و صدای بسیار پرونده‌ای در این زمینه تشکیل شد و متهمان یکی پس از دیگری احضار شدند و تحقیقات آغاز شد. هرچند همان‌زمان هم زنگنه، فردی را مسئول بررسی ماجرا می‌کند که با برخی متهمان این پرونده شریک است. روایت‌های مختلفی از گم شدن دکل وجود دارد و از آنجا که پرونده مربوط به دولت احمدی‌نژاد است، بیش از آنکه برای بازگرداندن پول‌ها تلاش شود متهمان و مطلعان از پرونده انگشت اتهام را به سمت یکدیگر نشانه رفته‌اند و در این گیر و دار آنچه‌که امیدی به یافتنش نیست، ۸۷ میلیون دلار پول قرار داد خرید دکل نفتی است زیرا یکی از متهمان اصلی که دلال این قرارداد بوده و گفته می‌شود کل پول نزد او بوده، خارج از ایران است و امکان ردگیری حساب‌های مالی او وجود ندارد.»
قاسمی‌چند سال بعد برای انتخابات ۱۴۰۰ هم پیش قدم شد و فعالیت‌هایی هم شروع کرد اما در نهایت به نفع دیگر چهره‌های اصول‌گرا کنار کشید. با این حال قاسمی‌توانست جایی برای خود در دولت جدید پیدا کند و رئیسی او را به عنوان وزیر راه و شهرسازی به مجلس معرفی کرد. قاسمی‌در جریان رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی‌به کابینه دولت سیزدهم در جلسه بررسی صلاحیت خود برای وزارت راه و شهرسازی، به اشتباه گفت: «من ۱۰ دستور کار را نوشته‌ام که اولین روز حضور در وزارت نفت، با برنامه زمان‌بندی به مسئولین وزارت‌خانه ابلاغ کنم» و چندین بار لفظ وزارت نفت را به‌کار برد که مورد توجه برخی رسانه‌ها قرار گرفت.
حالا دیروز اتفاق تازه‌ای درباره رستم قاسمی‌افتاد. تصاویری از او و خانمی‌در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد قاسمی‌در یک کشور خارجی به همراه یک خانم بدون حجاب است. برخی مدعی شدند که این تصویر مربوط به زمان وزارت او در دولت محمود احمدی‌نژاد است. این منابع مدعی شده‌اند که قاسمی‌در سال ۲۰۱۱ گرفته شده است و او در حال قدم زدن در محوطه پشتی برج پتروناس کوالالامپور است. انتشار این تصاویر با واکنش‌های زیادی مواجه شد. بسیاری با انتقاد از دولت رئیسی نوشتند چگونه ممکن است رستم قاسمی‌به عنوان وزیر یک دولت انقلابی در خارج از کشور با خانمی ‌بدون حجاب عکس بگیرد. برخی از او انتقاد کردند که چگونه دولت نسبت به مسئله حجاب اینقدر حساسیت نشان می‌دهد ولی در خارج از کشور مسئولان ارشد این حساسیت را فراموش می‌کنند.
دیروز همچین علی جعفری، مشاور و رئیس دفتر رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی به تصاویری که اخیرا از قاسمی‌در فضای مجازی منتشر شده، واکنش نشان داد. جعفری در صفحه توییتری خود نوشت: «صرف‌نظر از اصالت عکس‌ها، انتشار عکس‌های خصوصی یک زن و شوهر با کدام مکتب اخلاقی سازگار است؟ برای اغراض سیاسی، شرافت و انسانیت را لجن‌مال نکنیم.»

انتشار چند عکس خصوصی رستم قاسمی خبرساز شد