جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به رفتارهای حراست در تفتیش کیف و ممنوع‌الورود کردن برخی از دانشجویان مقابل کتابخانه مرکزی این دانشگاه تحصن کردند.
به گزارش پایگاه خبری مردمی ها ، دیروز دانشگا‌ه‌ها بار دیگر صحنه اعتراض و تحصن بود. دانشجویان معماری دانشگاه گیلان، دانشگاه‌ آزاد مشهد، دانشگاه آزاد تهران، علامه طباطبایی، هنر اصفهان، خوارزمی کرج، آزاد تهران واحد علوم و تحقیقات، ‌ علم و صنعت (دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز)، امیرکبیر و … تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کرده و نسبت به تعلیق برخی ‌از هم‌دانشگاهی‌های خود اعتراض کردند.
در ویدئوهای منتشر شده از دانشگاه امیرکبیر تهران رئیس حراست این دانشگاه با کشیدن پلاکاردهایی که در دست دانشجویان است سر آنها داد می‌زند که تجمع را ترک کنند. یک دانشجوی معترض در جواب می‌گوید این یک اعتراض مسالمت‌آمیز صنفی است. شما چرا از اعتراض صنفی می‌ترسید؟ در ادامه نیز میان دانشجویان و مسئولان حراست دانشگاه بحثی درمی‌گیرد. در ویدئوی منتشر شده از دانشگاه تهران نیز مسئول حراست خطاب به دانشجویان می‌گوید: «به کلاس نروید، نیروی نظامی وارد دانشگاه می‌شود.» همچنین خبرهای رسیده از دانشگاه شریف حاکی است، جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف در اعتراض به رفتارهای حراست در تفتیش کیف و ممنوع‌الورود کردن برخی از دانشجویان مقابل کتابخانه مرکزی این دانشگاه تحصن کردند. آنها این رفتار را توهین به دانشجویان و هتک حرمت به دانشگاه دانستند و همچنین خواهان ورود دانشجویان ممنوع‌الورود شدند.