نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی امکان استفاده از گزینه نظامی به عنوان آخرین راهکار در صورت شکست سایر گزینه‌ها در قبال مسأله هسته‌ای ایران شد.
به گزارش پایگاه خبری مردمی ها ،  «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، مدعی امکان استفاده از گزینه نظامی به عنوان آخرین راهکار در صورت شکست سایر گزینه‌ها در قبال مسأله هسته‌ای ایران شد.
وی که با نشریه «فارن پالسی» گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه ادعاهای خود افزود که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا آماده است در صورت شکست گزینه‌های دیپلماسی و تحریم برای حل مسأله هسته‌ای ایران، با گزینه نظامی به عنوان آخرین راه‌حل موافقت کند.
مالی با تکرار یاوه‌سرایی‌ها در خصوص ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که این کشور تنها چند هفته با دستیابی به مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد.
وی افزود که ایران به مرحله دستیابی به مواد شکافت‌پذیر کافی برای ساخت بمب بسیار نزدیک شده‌ است؛ هرچند تبدیل این مواد به بمب هسته‌ای نیازمند زمان است، اما دستیابی به مواد لازم کار را آسان‌تر خواهد کرد.
رابرت مالی با نادیده گرفتن زیاده‌خواهی‌های دولت فعلی آمریکا در مذاکرات احیای برجام، وضعیت جاری در خصوص توافق هسته‌ای را نتیجه انتخاب ایران و رویکردهای دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا خواند و مدعی که دولت بایدن تنها یک ماه بعد از روی کار آمدن، تمایل خود را برای احیای مذاکرات برجام اعلام کرد، اما ایران شروط جدیدی را روی میز گذاشت.