پشت گردن، یکی از نواحی بدن است که چربی ذخیره شده در آن به سختی از بین می رود.

لیپوماتیک پشت گردن

پشت گردن، یکی از نواحی بدن است که چربی ذخیره شده در آن به سختی از بین می رود. ورزش و رژیم غذایی ممکن است اصلاْ نتیجه ای برای شما به همراه نداشته باشد. این مسئله دغدغه بسیاری افراد است که چربی پشت گردن آنها مقاوم است و به راحتی از بین نمی رود. شما در صورت تمایل می توانید با عمل لیپوماتیک پشت گردن تنها در طی ۳ تا ۵ ساعت چربی های پشت گردن خود را خارج کنید. برای این که همه چیز را درباره لیپوماتیک پشت گردن بدانید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

عمل لیپوماتیک پشت گردن چطور انجام می شود؟

این جراحی از طریق ارسال لوله‌ای مخصوص به نام لوله کانولا و دستگاه لیپوماتیک به بدن شما انجام می شود. برای این کار، پزشک اول منافذی کوچک به قطر دو تا پنج میلی متر روی پوست پشت گردن شما ایجاد می کند. لوله ای مخصوص با نام لوله کانولا، از این سوراخ های کوچک وارد می شود و دستگاهی را به داخل قسمت پشت گردن شما هدایت می کند. این دستگاه، با ایجاد ارتعاشات جدید بافت های چربی را از هم باز می کند و سبب می شود چربی ها با حرارت زیادی ذوب شوند. همچنین این دستگاه به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن مجهز است. دستگاه لیپوماتیک به عضلات یا سایر بافت های داخلی بدن شما آسیبی نمی رساند.

مزایای عمل لیپوماتیک پشت گردن چیست؟

در این روش افتادگی پوست پس از عمل لیپوماتیک به حداقل می رسد. پشت گردن به سرعت فرم می گیرد و نتیجه عمل بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده است. این عمل هم برای کسانی که پشت گردن آنها به دلیل چاقی شکل گرفته و هم برای افرادی که به دلایل ژنتیکی، چربی های ذخیره شده در پشت گردن دارند اما نمی خواهند لاغر شوند مناسب است. عمل جدا سازی چربی از این ناحیه در این روش بدون درد و خونریزی انجام می شود و مدت استراحت پس از آن از سایر روش های لاغری کوتاه تر است. مزایای دیگر این روش عبارت است از:

  • پوست گردن به سرعت جمع می شود و فرم گیری نسبت به سایر روش ها بهتر است.
  • در این روش از بی حسی موضعی به جای بیهوشی استفاده می شود.
  • این جراحی نیاز به بستری ندارد و بیمار بعد از مدت کوتاهی مرخص می شود.
  • احتمال عفونت و آمبولی چربی در این عمل بسیار پایین خواهد بود.
  • از چربی های خارج شده می توان برای تزریق به نقاط مختلف بدن استفاده کرد.
  • در این روش نسبت به سایر روش ها ورم و کبودی کمتری در بدن ایجاد می شود.

چه کسانی از لیپوماتیک پشت گردن بهترین نتیجه را می گیرند؟

هر فردی با هر نوع بدن، نمی تواند عمل لیپوماتیک را انجام دهد. ممکن است روش مناسب شما برای لاغری روش طبیعی مبتنی بر رژیم غذایی و ورزش باشد. در عین حال ممکن است شما از آن دسته چاقی هایی را تجربه کنید که لیپوماتیک پشت گردن برای آن بهترین روش لاغری است. بهتر است قبل از مراجعه به پزشک bmi بدن خود را اندازه گیری کنید. اگر عدد bmi شما بین ۲۵ تا ۳۱ باشد، می توانید این عمل را انجام دهید. در صورتی که این عدد کمتر از ۲۵ یا بیش از ۳۱ باشد، بهتر است با مشورت پزشک مورد نظر خود، روش دیگری را برای فرم دهی به پشت گردن خود خود انتخاب کنید. در صورتی که پزشک شما تائید کند، می توانید حتی با یک bmi متوسط اقدام به جراحی لیپوماتیک پشت گردن نمایید.

ترکیب عمل لیپوماتیک پشت گردن با دیگر عمل ها

بسیاری از مراجعین ما می خواهند که عمل لیپوماتیک پشت گردن را با جراحی های زیبایی دیگری همراه کنند. زمان بر بودن انجام لیپوماتیک باعث می شود در صورتی که پزشک شما تبحر و تجربه کافی را نداشته باشد، قادر به انجام صحیح آن نباشد. اما دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی نگپشت گردن نتیجه عمل لیپوماتیک خود نباشید. ایشان به انجام چند عمل زیبایی به همراه یکدیگر به نحوی که همه عمل ها بهترین نتیجه را داشته باشند، تسلط کافی دارند. بسیاری از بیماران ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند:

لیپوماتیک پشت گردن همزمان با ابدومینوپلاستی

اگر می خواهید ناحیه شکم خود را هم مورد جراحی قرار دهید، می توانید ابدومینوپلاستی هم انجام دهید. لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در صورتی که چربی زیادی از قسمت شکم و پهلوی شما به یک باره خارج شود، ممکن است برای گرفتن بهترین نتیجه لازم باشد شما هم جراحی خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید.

اگر تمایل دارید که بدانید ابدومینوپلاستی در تهران چگونه انجام میشود، این مقاله را بخوانید.

 

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک پشت گردن

شما می توانید از چربی هایی که از ناحیه پشت گردنتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. البته چربی به دست آمده از پشت گردن به تنهایی ممکن است برای تزریق به چند نقطه دیگر بدن کافی نباشد. برای سنجش این امر، پیش از عمل پزشک خود را در جریان تصمیم خود برای استفاده از چربی های خارج شده در سایر نقاط بدنتان قرار دهید.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

برای گرفتن نتیجه دلخواه از عمل لیپوماتیک پشت گردن لازم است که شما یک روتین ورزشی و رژیم غذایی سالم و منظم را رعایت کنید. در روش لیپوماتیک پشت گردن، چربی زیر پوست چانه شما خارج می شود. بنابراین اگر عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را کنار نگذارید و همان شیوه زندگی قبل عمل خود را پیش بگیرید، چربی ها مجدداً بازگشت خواهند داشت. جراحان زیبایی توصیه می کنند که در مدت ۲ تا ۳ هفته پس از عمل هیچگونه فعالیت بدنی شدید انجام ندهید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل بعد از عمل لیپوماتیک در این زمان باشد. شش هفته پس از لیپوماتیک پشت گردن، شما به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید. تا آن زمان سختی ورزش خود را آهسته و به مرور بالا ببرید.

جمع بندی

لیپوماتیک پشت گردن، یکی از بهترین راه ها برای ازبین بردن چربی های پشت گردن است. وجود چربی های اضافه و مقاوم پشت گردن باعث شده تا بسیاری از افراد سراغ عمل لیپوماتیک بروند.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی به نشانی اینترنتی http://drkambiz-izadpanah.com یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه می توانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.