بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز شنبه از مخالفت خود با اداره غزه توسط تشکیلات خودگردان فلسطین پس از پایان جنگ علیه حماس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،   بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز شنبه از مخالفت خود با اداره غزه توسط تشکیلات خودگردان فلسطین پس از پایان جنگ علیه حماس خبر داد.

این موضع نخست وزیر اسرائیل با سیاست اعلام شده دولت آمریکا در خصوص این موضوع در تضاد است. پیش از این آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه گفت که غزه باید « توسط فلسطینی‌ها اداره شود و غزه همراه با کرانه باختری تحت حاکمیت و احد حکومت خودگردان فلسطین قرار گیرد»

نخست وزیر اسرائیل اضافه کرد: «من به شما خواهم گفت که چه چیزی وجود نخواهد داشت. حماس وجود نخواهد داشت. همچنین یک مقام مدنی وجود نخواهد داشت که فرزندان خود را آموزش دهد که از اسرائیل متنفر باشند، اسرائیلی‌ها را بکشند و کشور اسرائیل را از بین ببرند. نمی‌تواند چنین مرجعی بر سر کار باشد که به خانواده های قاتلان بر اساس تعداد قتل‌ها [حقوق] پرداخت کند.»

او در ادامه با اشاره به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان، گفت: « چنین مرجعی نمی‌تواند بر (غزه حاکم) باشد که رهبرش هنوز کشتار وحشتناک [۷ اکتبر] را پس از ۳۰ روز محکوم نکرده باشد.»

بنیامین نتانیاهو تصریح کرد: «این نمی‌تواند باشد.»

نخست وزیر اسرائیل گفت: «(در غزه) باید چیز دیگری وجود داشته باشد. اما در هر صورت، ما باید کنترل امنیتی را در دست داشته باشیم.»

بنیامین نتانیاهو افزود «تکمیل وظیفه [جنگ در غزه] مستلزم آن است که فردای حماس، حماس دیگری نتواند آنجا قیام کند».