فرانس پرس نوشت: در حالی که ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد و همکاری با آژانس را کاهش می‌دهد، دیپلمات‌ها می‌گویند که قدرت‌های غربی از ترس تشدید تنش‌های خاورمیانه، تمایلی به سختگیری در قبال تهران ندارند.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،   فرانس پرس نوشت: در حالی که ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه می‌دهد و همکاری با آژانس را کاهش می‌دهد، دیپلمات‌ها می‌گویند که قدرت‌های غربی از ترس تشدید تنش‌های خاورمیانه، تمایلی به سختگیری در قبال تهران ندارند.

در ادامه ایم مطلب آمده است: از زمان حمله حماس در ۷ اکتبر و متعاقب آن حمله هوایی و زمینی اسرائیل به غزه، نگرانی‌هایی در مورد یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر بوجود آمده است.

در نشست این هفته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در وین، ایالات متحده و گروه موسوم به E۳ – فرانسه، آلمان و بریتانیا – عدم همکاری تهران را محکوم کردند.

علیرغم تاکید بر اینکه اقدامات ایران “مرز‌های بی سابقه‌ای را جابجا کرده”، آن‌ها از ارائه قطعنامه الزام آور علیه تهران خودداری کردند.

یک دیپلمات ارشد بن بست کنونی را اینگونه خلاصه کرد: «اوضاع بسیار تیره و تار است، اما واقعیت در حال حاضر این است که هیچ تمایلی برای تحریک ایران به واکنش در شرایط جنگ در خاورمیانه وجود ندارد».

گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته گذشته نشان داد که ایران اکنون به اندازه‌ای اورانیوم غنی‌شده تا ۶۰ درصد دارد که برای ساخت سه بمب اتمی کافی است.

یک منبع دیپلماتیک گفت: «این مقدار بسیار زیاد است، به خصوص اگر از آن برای هیچ چیز استفاده نکنید»