رئیس‌جمهوری آمریکا در پی حملات این کشور به مواضعی در عراق و سوریه بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، به نقل از سی‌ان‌ان، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در پی حملات این کشور به مواضعی در عراق و سوریه بیانیه‌ای منتشر کرد.

وی در این بیانیه با تکرار برخی ادعاها، اعلام کرد: «یکشنبه گذشته، سه سرباز آمریکایی در اردن با پهپاد پرتاب‌شده توسط گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کشته شدند. اوایل امروز در مراسم بازگشت عزتمندانه این شجاعان آمریکایی در پایگاه هوایی دوور حضور داشتم و دارم. با خانواده‌های تمامی آنها صحبت کردم».

وی ادامه داد: «امروز بعدازظهر (به وقت محلی)، به دستور من، نیروهای نظامی ایالات متحده اهدافی را در تأسیساتی در عراق و سوریه که سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن برای حمله به نیروهای آمریکایی استفاده میکنند، مورد حمله قرار دادند. پاسخ ما از امروز آغاز شد و در زمان‌ها و مکان‌هایی که ما انتخاب می‌کنیم، ادامه خواهد داشت».

بایدن همچنین با ادعای این‌که ایالات متحده به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ جای دیگر در جهان نیست، افزود: «اما اجازه دهید همه کسانی که ممکن است به دنبال آسیب رساندن به ما باشند این را بدانند: اگر به یک آمریکایی آسیب بزنید، ما پاسخ خواهیم داد».