حالا نزدیک به 15 سال است که کاظم صدیقی تریبون نمازجمعه را در اختیار دارد و طی این مدت گاهی اوقات اظهارنظرهایی انجام داده که پرحاشیه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، حجت الاسلام کاظم صدیقی تا سال‌های پایانی دهه ۸۰ چهره شناخته‌شده‌ای برای جامعه به شمار نمی‌رفت.

ز روزنامه هم میهن نوشت: در سال ۱۳۸۸، با دریافت حکمی به‌عنوان امام جمعه موقت شهر تهران منصوب می‌شود و رسیدن تریبون به او سرآغازی بر چهره شدنش نزد افکار عمومی می‌شود.

حالا نزدیک به ۱۵ سال است که کاظم صدیقی تریبون نمازجمعه را در اختیار دارد و طی این مدت گاهی اوقات اظهارنظرهایی انجام داده که پرحاشیه بوده است.

او در مهرماه سال ۱۳۹۷ حکمی جدید می‌گیرد و مسئولیت جدیدی بر عهده‌اش گذاشته می‌شود و به جای احمد جنتی ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده می‌گیرد و دورانی پرحاشیه را در این ستاد سپری می‌کند و البته هنوز مقام ریاست را در این ستاد برعهده دارد.

اما نکته مهمی که باعث شده بود تا صدیقی در مقایسه با سایر ائمه جمعه موقت شهر تهران چهره‌ای شاخص‌تر باشد، اظهارنظرهای عجیب و پرحاشیه‌اش بود.

۱- یک‌بار دیگر کارویژه مهم فضای مجازی به جامعه اثبات و نشان داده شد که فضای مجازی آزاد چگونه می‌تواند در چنین مواردی کارآیی داشته باشد. چنانچه اگر فضای مجازی نبود شاید تا به این اندازه جامعه روی این موضوع حساس نمی‌شد. شاید به علت همین موضوع باشد که در برخی سال‌ها در تلاش بی‌وقفه هستند تا مقابل گردش آزاد اطلاعات سدسازی کنند.

۲- زمستان سال گذشته مجلس یازدهم یکی از مهم‌ترین و بهترین اقدامات خود را با تصویب قانون «سوت‌زنی» در راستای حمایت از افشاگران فساد انجام داد و این قانون از سوی رئیس مجلس برای اجرا تحویل سیدابراهیم رئیسی شده است. اکنون این آزمون بزرگ پیش‌روی دولت مدعی فسادستیزی قرار دارد که آیا در برابر فساد پیرامون یکی از حامیان اصلی خود به حمایت از افشاگر فساد خواهد پرداخت؟

۳- این ماجرا آزمون بزرگ دیگری برای قوه قضائیه به ریاست غلامحسین محسنی‌اژه‎ای است و جامعه منتظر است تا ببیند دوره جدید دستگاه قضا در برابر چنین پرونده‌هایی چه خواهد کرد. به عبارت دیگر ابهام اینجاست که آیا همه در برابر قانون برابر هستند؟

۴- ابهام درباره شخص آقای کاظم صدیقی همچنان ادامه دارد. او در آخرین ویدئوی خود از خدا و رهبری عذرخواهی و استغفار کرده است و البته در همین ویدئو اشاره‌ای به مردم به عنوان ولی‌نعمتان این کشور نداشته است. هنوز پست‌های مهم خود را رها نکرده است تا حداقل نشان دهد که افکار عمومی را دغدغه می‎داند. البته فعلاً باید منتظر ماند و دید که آیا او به همین استغفار بسنده خواهد کرد یا استعفایی هم در کار خواهد بود.