المانیتور در گزارشی نوشت:بعید است که نتانیاهو از بایدن در خصوص حمله به ایران اطاعت نکند، زیرا حمله به ایران شکل ائتلاف های بین المللی را تغییر می دهد.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،  اسرائیل چاره‌ای جز انتقام‌جویی قاطعانه نخواهد داشت، اما پس از ادعای رهگیری ۹۹ درصد از پرتابه‌های ایران و وارد آمدن کمترین خسارت به اسرائیل، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگو با بنیامین نتانیاهو،اعلام کرد که این وضعیت تغییر می کند.

تحلیلگرانی که در ساعات پرتنش منتهی به حمله موشکی و پهپادهای تاریخی ایران به اسرائیل در ساعات اولیه ۱۴ آوریل، استودیوهای تلویزیونی اسرائیل را شلوغ کردند، در اکثر موارد موافق بودند که اسرائیل چاره‌ای جز تلافی قاطع نخواهد داشت. اما این حدس و گمان پس از رهگیری ۹۹ درصد از پرتابه‌های ایران تغییر کرد و کمترین خسارت را در اسرائیل وارد کرد و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو صحبت کرد و او را از حمله تلافی جویانه منصرف کرد.

این سومین بار در همین چند روز بود که بایدن اخطار «نکن»را این بار به اسراییل داد. اما در حالی که دو مورد اول ایران را مخاطب قرار داده بود، هدف سوم نیز نتانیاهو بود در تلاش برای جلوگیری از پاسخ اسرائیل به ایران که می تواند به جنگ منطقه ای تبدیل شود.

تلاش اسرائیل برای ائتلاف منطقه ای

بنی گانتز، وزیر دفاع سابق و رئیس ارتش، یکی از اعضای کابینه جنگ اسرائیل، تغییر تفکر اسرائیل در مورد انتقام را خلاصه کرد. «دیروز، جهان آشکارا در کنار اسرائیل در برابر خطر ایستاده بود. این یک دستاورد استراتژیک است که ما باید از آن برای امنیت اسرائیل استفاده کنیم.» ما یک ائتلاف منطقه‌ای می‌سازیم و بهای آن را به روش و در زمان مناسب از ایران می‌گیریم.»