نماینده سابق رزن در مجلس یازدهم در خصوص مسعود پزشکیان، کاندیدای مورد حمایت خود گفت: یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های آقای پزشکیان این است که با فساد، به طور جدی و هدفمندی مبارزه می‌کند؛ گذشته‌اش هم نشان می‌دهد که عمر خود را در این راه صرف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مردمی ها، حسن لطفی در گفتگو با روزنو افزود: فساد اقتصادی در کشور ما در دو شکل خود را نشان می‌دهد: «فساد اداری» و «فساد مالی». من معتقدم فساد اداری، منجر به فساد مالی هم شده است. بنده هشت سال در مجلس حضور داشتم و در این مدت، روحیه فسادستیزی آقای پزشکیان را دیدم. برای خشکاندن ریشه فساد در مملکت باید به صورت علمی و ساختاری وارد عمل شد. این ویژگی در آقای پزشکیان که به پاک‌دستی معروف است، وجود دارد.

این نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: یکی از راه‌های شکوفایی اقتصاد، مبارزه جدی با فساد است. اگر بخواهیم جلوی رانت، تبعیض و ناعدالتی را بگیریم تا مردم احساس کنند زندگی اقتصادی و معیشتی‌شان بهتر شده است، باید شجاعت به خرج داد و با یک تیم همراه و پاک به مبارزه با این اژدهای هفت سر رفت.

لطفی اظهار داشت: تغییر ساختارها و رویه‌های نادرست اقتصادی، لزوماً با تغییر افراد صورت نمی‌گیرد. آقای پزشکیان دنبال تغییر ساختارها با کمترین هزینه است. به طور مثال، ما معادن ارزشمندی در کشور داریم که به بهای خیلی ناچیز، در اختیار برخی معدن‌داران قرار می‌گیرد و جالب است که اکثر معدن‌داران ما هم ساکن خارج از کشور هستند. پس باید جلوی به تاراج رفتن این سرمایه ملی را گرفت و این یکی از برنامه‌های آقای پزشکیان است.

وی افزود: برنامه اقتصادی آقای پزشکیان محکم و کاملاً شدنی و قابل دفاع است. باید در دل این فسادها نفوذ کرد و به طور ساختاری، رویه‌ها را تغییر داد که در این‌صورت در آینده هر رییس‌جمهوری بر مسند کار قرار گرفت، کارش آسان باشد.

لطفی در پایان خاطرنشان کرد: تاییدصلاحیت آقای پزشکیان بارقه‌های امیدی را در بین مردم به وجود آورده است که این اتفاق حتی در مناطق محروم و روستاها هم به چشم می‌آید. برخی از مردم به من می‌گویند خیلی از این چهره‌هایی که در صحنه انتخابات هستند، امتحان خود را پس دادند و این آقای پزشکیان است که فردی جدید با حرف‌های نو است. تحلیل من این است که بارقه امیدی که در بین مردم شکل گرفته است، خود را در هشتم تیر نشان می‌دهد و ان‌شاا… آقای پزشکیان با رای بالا رییس‌جمهور ایران خواهد شد.