صر دیروز اجتماع بزرگ حامیان مسعود پزشکیان در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد. از غرب تهران به سمت میدان هفتم تیر حرکت کردم تا این میتینگ انتخاباتی را برای روزنامه پوشش خبری بدهم.

همانطور که می‌دانید مردم ایران به دنبال ایرانی آباد، آزاد و با رفاه در شأن خود هستند و برای عزت ایران و مردم ایران، عزت اسلام و معیشت در شأن خود انقلاب کردند. در سال‌های اخیر در شرایطی متاسفانه قرار گرفتیم که هرساله سفره‌های مردم دچار کمبود شده و فقر در کشور در حال فراگیری است. از سوی دیگر کسانی مدعی فرهنگ هستند که نتوانستند در حوزه فرهنگ اسلامی – ایرانی طوری فعالیت کنند که اکثریت مردم در کشور جلب این فرهنگ شوند. کشور در شرایطی است که نیاز به تغییر و تحول جدی دارد و باید با رای شما به صورت یک رفراندومی نشان داده شود و ثابت کنید که خواهان این تغییر هستید. در مناظرات انتخاباتی یک کاندیدا قول طلا می‌دهد و یک کاندیدا سعی می‌کند زمین تقسیم کند، اما پزشکیان قولی که نتواند انجام بدهد را نمی‌دهد. او آمده رای شما را به دست بیاورد و با پشتوانه شما مطالبات جامعه را با مسئولان ارشد کشور در میان بگذارد و بتواند با جلب رضایت آنها کشور را از این بحران نجات دهد.

 

کشور دچار فشار و تحریم‌های بین‌المللی است. برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی از سال ۹۲ و زمان ریاست‌جمهوری روحانی آرزوی مردم بود. با برداشته شدن تحریم‌ها باید اقتصاد ایران به اقتصاد جهانی متصل شده و درآمد ملی افزایش یابد. باید سفره و معیشت مردم به حد متوسط نرمال برسد نه آنکه اوج بگیرد. متاسفانه کسانی یا تفکراتی در کشور وجود دارند که نمی‌گذارند این وضعیت اقتصادی کشور از ناترازی‌هایی که در مصرف انرژی، حقوق، اشتغال و… وجود دارد، بیرون بیاید چون می‌ترسند تورم بالا برود درحالی‌که تورم ۵۰-۴۰ درصدی حقوق مردم را دچار مشکل کرده است.

 

رای به پزشکیان یک پیام جدی به نظام و حاکمیت و مسئولان کشور است که خواهان تغییر جدی در سیاست‌های کلی کشور هستیم. آقای خاتمی تصمیم دارد در این انتخابات شرکت کند و به صورت جدی از آقای پزشکیان حمایت کرده است. می‌بینید که افراد متخصص، نخبگان، مردم عادی، مهندسان، پزشکان، کارگران و… به این امید به میدان می‌آیند که آقای پزشکیان بتواند این تغییر را به وجود آورد.

 

برای توقف سقوط ایران رای می دهیم

 

درود بر شما و این شور و شعور شما. امروز در جمع ما و در همه جمع‌های ‌آین‌چنینی یک وجه اشتراک وجود دارد و آن نگرانی است. نگرانی برای ایران. نگرانی برای آینده فرزندان این مرز و بوم. ایران ما امروز حال خوشی ندارد. این ایران، ایران ما نیست. ایران ما ایران بدون فقر و فساد است. ایران ما ایران بدون دروغ و کینه است. ایران ما ایران عدالت و آبادانی است. سالیانی بر ما گذشته است که تحجر داخلی و ظلم و ستم خارجی روزگار خوشی را برای ما نگذاشته است. مردم ما که به زندگی شرافتمندانه حداقلی راضی بودند امروز در وضعیتی به سر می‌برند که بسیار نگران‌کننده و تأسف‌بار است؛ به‌ویژه زنان ما که علاوه بر فشارها و ستم‌های گذشته امروز در فشار مضاعف هستند.

 

شرایط ما امروز به‌گونه‌ای است که یک زندگی آبرومند حداقلی برای ما آرزو شده‌است. اگر تلاش کنیم و به میدان بیاییم، می‌توانیم شاید… شاید… شاید این روند مخرب سقوط کشور را متوقف کنیم و کشور را در مسیری قرار دهیم که روزگاری آرزوی همه ما بوده است. ما امروز در شرایطی هستیم که باید در انتخابات شرکت کنیم. ما در هر انتخاباتی شرکت نمی‌کنیم. در انتخاباتی شرکت می‌کنیم که حداقل شرایط برای تغییر و تحول وجود داشته باشد؛ و اینک آن زمان است.

 

رای می‌دهیم نه برای مشروعیت بخشیدن به چیزی نه برای خوش‌آمد کسی. ما رای می‌دهیم برای ایران. ما رای می‌دهیم برای مردمی که در سخت‌ترین شرایط زندگی هستند و آرزوی آنهاست که شب‌ها آرام و با آسایش با خانواده زندگی کنند. ما برای جوانانی رای می‌دهیم که امروز آرزویی در کشور ندارند و به فکر رفتن هستند. ما برای دانشگاهیانی رای می‌دهیم که امروز از تجربه و دانش و علم آنها محروم‌مان کردند. ما برای کودکان کار رای می‌دهیم. ما برای زنان بی‌سرپرست و بدسرپرستی رای می‌دهیم که اسیر خشونت خانگی و اجتماعی هستند. ما برای بهبود محیط زیست رای می‌دهیم. ما امروز رای می‌دهیم به نام خدا و برای ایران به مسعود پزشکیان.